İHH’dan, Suriyelilere 3 Tır Yardım Malzemesi

Giriş Tarihi: 23.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 13:36
İHH’dan, Suriyelilere 3 Tır Yardım Malzemesi
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Şubesi tarafından, Suriye’ye ulaştırılmak üzere 3 TIR yardım malzemesi gönderildi.
İHH Malatya Şubesi tarafından, iç savaşın sürdüğü Suriye’ye son 3 günde 4 TIR dolusu yardım malzemesi gönderildi. Hayırseverlerin de kendilerine destek olduğunu ifade eden İHH Malatya Şubesi Başkanı Ömer Derin, “Bugün Suriye’ye 3 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdik. Bugüne kadar Suriyeli kardeşlerimize 14 TIR yardım malzemesi göndermiş olduk. Bugün yolladığımız TIR’ların tamamı un dolu. Suriye’de son 3 haftadır yaşanan olaylar Türkiye’ye göçü hızlandırdı. Bir haftada sadece 25 bin kişi ülkemize iltica etmek zorunda kaldı. Biz de hayırsever iş adamlarımıza seslendik. ‘Bu mübarek Ramazan ayının bereketi ile Suriyeli kardeşlerimizi unutmayalım, onlara da bir el uzatalım’ dedik. Sağ olsunlar bizlere ses verdiler. Geçtiğimiz gün MÜSİAD’lı iş adamlarımızın, bugün de hayırsever iş adamlarımızın katkısıyla 3 gün içinde 4 TIR’ı Suriyeli kardeşlerimize yolladık” dedi.
Dünyanın birçok yerinde acı olayların yaşandığına dikkat çeken Başkan Derin, “Suriye’de büyük acılar yaşanıyor. Rabbim bir an önce orada ki sıkıntıları gidersin, bir an önce memleketlerine dönüp, rahat bir yaşam sürmeyi nasip etsin kardeşlerimize. Dünyanın birçok yerinde sıkıntılar var. Bu sıkıntıları Rabbim bir an önce gidersin. Sizler aracılığınızla hayırsever iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Diğer kardeşlerimize de sesleniyoruz. Zekat ve fitrelerinizde bu kardeşlerimizi unutmayalım” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından yardım TIR’ı dualarla Suriye’ye uğurlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İHH’dan, Suriyelilere 3 Tır Yardım Malzemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN