Tohumluk Arpa Ve Buğday Hasadı Başladı

Giriş Tarihi: 25.6.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
Tohumluk Arpa Ve Buğday Hasadı Başladı
Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından Yeniköy’de ekimi yapılan tohumluk arpa ve buğdayın hasadına başlandı.
Kurban kesimi ve dualarla başlayan üretim ve hasatla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Murat Durmaz, “5910 dekar alanda Şahin-91 çeşidi arpa ve 2659 dekar alanda Tosunbey çeşidi buğday üretimi gerçekleştirdik. Üretimimizin tamamı sertifikalı tohum üretimidir. Bu yıl dekardan 350-400 kg ürün alacağımızı umut ediyoruz. Üretilen sertifikalı tohumluklarımızı, başta olmak üzere, Elazığ, Sivas, Bingöl ve Kahramanmaraş illerindeki üreticilerimize satışını gerçekleştiriyoruz. Bol, bereketli bir hasat dönemi geçirmemizi temenni ediyorum" dedi.
Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ise, "Geçen yılın kurak geçmesiyle birlikte birim alandan alınan ürün miktarı çok düşüktü. Hatta bazı yerlerde biçerdöverle hasat yapılabilecek gelişim olmadığından ürünler tarlada kaldı. Çok şükür bu yıl tarım açısından bol ve bereketli yağışların olduğu bir yıldı. Ekinlerin ne kadar güzel ve kaliteli olduğu, birim alandan alınacak ürün miktarından da belli. Bu başlangıcı bir bayram olarak nitelendirip, hasat bayramımızın kutlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Daha sonra İl Müdürü Ali Selvi ve İşletme Müdürü Murat Durmaz, biçerdövere binerek ilk hasadı başlattılar.
Hasada Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Murat Durmaz ve işletme personeli katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tohumluk Arpa Ve Buğday Hasadı Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN