Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acar, Boğulmalara Dikkat Çekti

Giriş Tarihi: 29.6.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 17:38
Acar, Boğulmalara Dikkat Çekti
Sıcakların artmasıyla birlikte baraj ve göletlerde meydana gelen boğulmalara dikkat çeken İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, son bir ay içerisinde Türkiye genelinde 50’ye yakın boğulma olayı olduğunu söyledi.
Acar, "Çocuklar serinlemek için barajlara giriyor. Ailelerin buna çok dikkat etmesi gerekiyor. Etrafımızda gölet ve barajlar var, buralarda can kayıplarımız oluyor. Bunlar tamamen dikkatsizlikler ve bilgisizlikten kaynaklanıyor. Çünkü baraj ve göletlerin dip yapısı bilinmiyor. Bilinmediği için nerede nasıl bir tehlikenin olduğu öngörülemiyor. Bundan dolayı Malatyalıları tekrar tekrar uyarıyorum. Kesinlikle bu gibi yerlerde suya girmemelisiniz. Aileler bu konuda dikkatli davranmalı. Çocuklarını uyarmalı ve takip etmeli” dedi.
İl genelinde birçok havuzun bulunduğunu dile getiren Hanifi Acar, ailelerin çocuklarını bu gibi yerlere yönlendirmesi gerektiğini belirtti. Acar, “Ailelerin bu uyarıları dikkate almasını temenni ediyorum. Aksi halde can kayıplarıyla karşılaşabiliriz. Bu yaz bu gibi sıkıntıların yaşanmamasını için daha dikkatli olunması gerekiyor” dedi.
Acar, Malatya da 2015 yıl içerisin de herhangi bir boğulma olmadığın söyleyerek, "Bu Sevincimizin devamlı olabilmesi için herkesin bu konu da duyarlı olması gerekir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acar, Boğulmalara Dikkat Çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN