Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İftar Sonrası Yapılan Bisiklet Turlarına Büyük İlgi

Giriş Tarihi: 1.7.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
İftar Sonrası Yapılan Bisiklet Turlarına Büyük İlgi
lı bisiklet ve doğaseverler Ramazan ayındaki etkinliklerle, gezerken spor yapma imkanı buluyor.
Fiziksel aktivitelerin azalmasıyla birlikte obezite vakalarının arttığı Ramazan aylarında bu tür bir etkinliğin yapılması bisiklet ve doğaseverleri memnun ediyor.
Malatya’nın tarihi ve doğal güzelliği olan yerlerine düzenlenen turlara her akşam 50’in üzerinde bisikletsever katılıyor.
Bisiklete binmek için ideal bir dönem olmasa da istendiği taktirde bisiklet aktivitelerinin devam ettirilebileceğini kaydeden Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Başkanı Mustafa Ekici, düzenledikleri turlara bisiklet kullanmayı bilen herkesi davet etti.
İftar sonraları düzenledikleri gezilerle hem doğal güzellikleri keşfettiklerini, hem de spor yaptıklarını belirten Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği ve Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Başkanı Mustafa Ekici, tarihi ve doğal güzelliklere sahip mekanlar dışında zaman zaman Malatya’nın ilçelerine de toplu bisiklet turları düzenlediklerini belirtti.
Ekici yaptığı açıklamada, "Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği olarak sporcularımızla Malatya’yı Türkiye ve dünya çapında tanıtmaya çalışıyoruz. Bunun yanında geleneksel bisiklet şenlikleri adı altında etkinlikler düzenliyoruz. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak bisiklet sporu ve doğayla uğraşmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Özellikle Ramazan ayının gelmesiyle birlikte fiziksel aktivite şansımız azalıyor. Beslenmeden kaynaklı fiziksel rahatsızlıklar yaşanabiliyor. Bu anlamda herkesi bisiklet turlarına bekliyoruz. İftar sonraları düzenleyeceğimiz turlara herkesi bekliyoruz. Obezitenin baş belası olduğu bir yüzyıldayız herkesin elinden geldiğince fiziksel aktivite yapması lazım. Bisikleti ve kaskı olan herkes bize katılabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İftar Sonrası Yapılan Bisiklet Turlarına Büyük İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN