Büyükşehir “Kurumsal Kimlik Kılavuzu” Yayınladı

Giriş Tarihi: 2.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Büyükşehir “Kurumsal Kimlik Kılavuzu” Yayınladı
Büyükşehir Belediyesi, Kurumsal Kimlik çalışmalarını tamamlayarak, bu çalışmalarını “Kurumsal Kimlik Kılavuzu” adı altında yayınladı.
Kurumların görünen yüzü olan kurumsal kimlik amblemden antetli kağıda, personel kimlik kartından üniformaya kısacası kurum ile ilgili en ince detaya kadar bütün ayrıntıları kapsıyor. Bu kapsamda, uzun bir süredir bu konuda çalışmalar yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, kurum ile ilgili olarak kullanılacak materyalleri belirleyerek, kullanıma başladı. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi’ne bağlı Halkla İlişkiler ve Tanıtım Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kurumsal Kimlik Kılavuzu’nda, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin kullanacağı ablem ve logo, piktogramlar, yazı fontları, yardımcı logolar, basılı malzemeler, promosyon, bayrak, araç giydirme, tabelalar, üniforma standartları bulunuyor. Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Kimlik Kılavuzu haricinde yapılan tasarımların geçerli sayılmayacağı belirtildi.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2014 yerel seçimleri ile birlikte büyükşehir statüsüne kavuşan Malatya’nın, her metrekaresini kapsayan bir yönetim anlayışı ile yola çıktıklarını belirterek, hizmet alanlarının genişliğinin, daha planlı ve daha kurumsal bir çalışmayı gerektirdiğini söyledi. Başkan Çakır, “Bir yandan şehrimizin gelişimini planlarken, diğer yandan da çalışmalarımızda kullandığımız görsellerin renk, dil ve tarz uyumunu öne çıkarmak istedik. Bu sebeple Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız her çalışmanın bir standartta olmasını sağlamak amacı ile Kurumsal Kimlik Kılavuzumuzu oluşturduk” dedi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Kurumsal Kimlik Kılavuzu’na, Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.malatya.bel.tr adresinden güncel menüsünden vektörel olarak ulaşılabileceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir “Kurumsal Kimlik Kılavuzu” Yayınladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN