Konteyner Kentte İftar Yemeği

Giriş Tarihi: 3.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:42
Konteyner Kentte İftar Yemeği
Beydağı Konaklama Tesisi’nde kalan Suriyeli vatandaşlara her gün bir sivil toplum kuruluşu iftar yemeği veriyor. Son olarak kampta iftar yemeğini Birlik Vakfı Malatya Şubesi üstlendi.
12 Haziran 2013 tarihinde Suriyeli sığınmacıların kabulüne başlayan Konteyner Kentte yaklaşık 10 bin mülteci barınıyor. 2 bin adet konteynerin yer aldığı kampta yaşayan Suriyeliler savaştan ve bombalardan uzak Ramazan ayını geçiriyorlar. Ramazan ayında konteynerlerinin önünde oturarak iftar saatini bekleyen Suriyeliler ülkelerindeki iç savaşın biran önce bitmesini istiyorlar.
Birlik Vakfı Malatya Şubesi tarafından verilen yemeğe katılan Suriyeliler birlik ve beraberlik içerisinde iftar yaparken yemeğe Vali Süleyman Kamçı’da eşlik etti.
Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, ensar ruhunu yaşatma adına bu programı düzenlediklerini belirterek, “Bu travmaları sıkıntıları birlikte hissetmek, Ramazan’ın rahmetinden, bereketinden paylaşmak için bir araya geldik” dedi.
İslam coğrafyalarının içerisinde bulunduğu sıkıntının herkesçe bilindiğini belirten Ergül, “Sizlere yapabileceğimizin daha iyisini yapmaya gayret ediyoruz. İnşallah duamız gayretimiz sizlerin tekrar kendi vatanınızda daha sağ salim bir şekilde yaşamanızdır” diye konuştu.
Vali Süleyman Kamçı ise, Ramazan’ın birlikteliğini ve güzelliğini Suriyelilerle yaşadıklarını kaydederek, “Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerindeki iç huzur biran önce sağlanır ve yurtlarına huzur içerisinde dönerler inşallah” dedi.
Yemek sonrası Vali Kamçı, Suriyeli çocuklarla yakından ilgilenirken, Suriyelilerde Vali Kamçı’ya tüm yapılanlardan dolayı teşekkür ettiler. Türkiye Cumhuriyeti’ne minnettar olduklarını belirten Suriyeli vatandaşlar, ülkelerindeki savaşın biran önce bitmesini temenni etiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konteyner Kentte İftar Yemeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN