Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meydan İftarlarının Son Durağı, Şahnahan Oldu

Giriş Tarihi: 10.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 17:42
Meydan İftarlarının Son Durağı, Şahnahan Oldu
11 ayın sultanı Ramazan ayının manevi yapısına uygun programlarla, kurulduğu her mahallede binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturan Meydan İftarları, bu kez Şahnahan Mahalle sakinlerini ağırladı.
Şahnahan İlkokulu bahçesinde düzenlenen iftar etkinliğine çok sayıda vatandaş katıldı. Meydan İftarı, Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu oyuncularının Nasrettin Hoca ve Hacivat-Karagöz kostümleriyle vatandaşları iftara davet etmeleriyle başladı. İlahiler ve ney dinletisi iftar programının yapıldığı alanda manevi bir hava oluştururken, tiyatrocular tarafından sahnelenen orta oyunu ve Meddah gösterisi iftar öncesinde vatandaşların keyifli vakit geçirmesini sağladı.
Şahnahan Merkez Cami İmamı Mehmet Çiftçioğlunun Kuran-Kerim tilaveti ve Ramazan ayının önemine ilişkin sohbetinden sonra söz alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, selamlama konuşmasında, “Ramazan ayı güzellikleri içinde barındırıyor, en önemlisi de hiç şüphesiz Kadir Gecesini içinde barındırmasıdır. 11 sultanı Ramazan ayı, Kadir Gecesi ve diğer tüm güzellikleriyle büyük öneme sahiptir. Ramazan ayı kapsamında düzenlediğimiz Meydan İftarlarının temel amacı kardeşlerimizle birlikte kardeşlik iftarı yapmaktır. Şahnahan Mahallesi bizim için çok önemlidir, bugün kardeşlerimiz, gençlerimiz, çocuklarımız ve büyüklerimizle aynı sofrada oruç açmanın huzuru içindeyiz. Şahnahan ve Suluköy ile diğer mahallelerden çok yakından tanıdığımız kıymetli dostlarımızla birlikteyiz hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Herkesin birbirine tebessüm etmesi gerektiğini belirten Başkan Polat, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ( S.A.V. ) Hadisi Şerifinde ‘Müminin Mümine tebessümü sadakadır’ diye buyurmuştur. Birbirimize tebessüm edeceğiz, hastalarımızı ziyaret edeceğiz, ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatacağız, cenazelerimizi birlikte kaldıracağız, düğünlerde mutluluklarımızı paylaşacağız ve her daim birlikteliğimizi muhafaza edeceğiz. Bu özellikler dinimizin bize öğrettiği önemli güzelliklerdir. Rabbim bu güzel iftarları her daim bize nasip etsin, barış, huzur ve mutluluk içerisinde yaptığımız bu iftarlar için Allah’a ne kadar hamd etsek azdır” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meydan İftarlarının Son Durağı, Şahnahan Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN