Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram Şekerlerine Talep Az

Giriş Tarihi: 14.7.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Bayram Şekerlerine Talep Az
Bayrama 3 gün gibi kısa bir süre kala çarşı pazarı tatlı bir telaş kapladı. On bir ayın Sultanı Ramazan Ayı’nı geride bırakıp Ramazan Bayramı’na gireceğimiz bu günlerde bayram hazırlıkları başlarken Ramazan Bayramının olmazsa olmazı şekerler tezgahlardaki yerini aldı.
Rengarenk ambalajların içinde çeşitli tatlarda müşterilerini bekleyen bayram şekerlerine şekerci esnafının bir kısmı ilginin geçmiş bayramlara nazaran az olduğunu söylerken, bir kısmı da satışların iyi olduğunu söyledi.
Şehir merkezinde bulunan bir kısım esnaf kayısı hasadının yeni başlamış olması, ailelerin artık çocuklarını şeker toplamaya göndermemesi gibi nedenlerin şeker satışlarını olumsuz yönde etkilediğini belirtiyor.
Bayram şekerlerine ilginiz az olduğunu söyleyen esnaflardan İlyas Kaya, “Şimdilik köylü kesim gelip alıyor ama eskisi gibi talep yok, eskiden daha çok oluyordu. Aileler çocuklarını eskisi gibi şeker toplamaya göndermiyorlar ve vatandaş şeker verecek kimse bulamadığı için şeker almıyor” ifadelerini kullandı.
Fiyatların geçen seneye göre aynı olduğunu belirten bir diğer şekerci esnafı Nedim Baltacı ise, “Şeker satılıyor ama genelde büyük mağazalara rağbet var. Bizim gibi esnafları genellikle köylü kesim besliyor, sosyete esnafı buralara uğramaz, köylü de zaten asgari ücrete talim olduğu için 2-3 kuruşun hesabını yapıyor” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram Şekerlerine Talep Az
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN