Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günerli’de Pilav Günü Etkinliği Yapılacak

Giriş Tarihi: 16.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Günerli’de Pilav Günü Etkinliği Yapılacak
Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü Darende ilçesine bağlı Günerli Mahallesi’nde pilav günü düzenlenecek.
Kısa adı MİDİDER olan ili Darende İlçesi Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilerek olan şenlik öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Dernek Başkanı Mehmet Ayhan, MİDİDER tarafından Günerli Köyü Soğuksu bölgesinde düzenlenecek olan pilav gününe tüm Malatya halkını davet etti.
Ayhan, "Şenliğimiz saat 10: 00 da başlayacaktır. Daha önceki yıllarda birkaç kez düzenlediğimiz yayla şenliğimizi bu yıl çok daha anlamlı ve farklı kılan sünnet şöleni eklememiz oldu. Amacımız birliği beraberliği dayanışma ve kardeşliği pekiştirmektir. Bilindiği gibi bizim yöre insanımız çoğu gurbette yaşamaktadır. Bu gibi faaliyetler bahanesiyle gurbetin çocuklarını sılasıyla, anasıyla, yaylasıyla, buluşturuyoruz. Değerli Malatyalı dostlarımızı bu güzel bayram gününde çifte bayram yaşamak adına yaylada buz gibi suyun başında misafirimiz olmaya davet ediyoruz. Bu yıl ayrıca onlarca çocuğumuzun sünnet düğünlerini de yine yaylada yapıyoruz. Dernek yönetimi üyelerimiz ve gönüllü kardeşlerimizin destekleri, kurumlarımızın gayretleri ile erkekliğe ilk adımı atan çocuklarımıza ve ailelerine kirvelik bağını kuracağız” diye konuştu.
Bayram nedeniyle etkinliğe büyük bir katılım olacağını ifade eden Ayhan, “Oraya gelecek misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız, ayrıca Yayladaki pilav gününe katılacak olan Sayın Valimize, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Darende Kaymakamı ve Belediye Başkanımız ile kamu kuruluşu amirlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günerli’de Pilav Günü Etkinliği Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN