Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41. Yılı Kutlandı

Giriş Tarihi: 20.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41. Yılı Kutlandı
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41. yıl dönümü münasebetiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şubesi, Atatürk Anıtı önünde tören düzenleyerek, anıta çelenk sundu.
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41. Yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı Ziya Öztürk ve dernek üyeleri, Atatürk Anıtı’na çelenk koyup, saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudular. Çelenk sunma töreninin ardından bir konuşma yapan Başkan Öztürk, “Bundan 41 yıl evvel 20 Temmuz 1974 tarihinde Kıbrıslı kardeşlerimizi Yunan ve Rum zulmünden, katliamlarından kurtarmak için sizler 20 yaşında cennet bahçesine koşarcasına havdan ve denizden Kıbrıs Barış Harekatı’na katıldınız” diye konuştu.
Gazilerin, Türk milletinin şanını dünyaya gösterdiğini ifade eden Başkan Ziya Öztürk, “1955 yılından itibaren Kıbrıslı kardeşlerimize uygulanan sindirme ve 1963-1974 yılları arasında uygulanan katliamlara dur demek için sizler, ‘Kıbrıslı kardeşlerimize ezan susmasın, bayrak inmesin, atalarımızın mirası olan Kıbrıs toprağı Yunanistan’a bağlanmasın’ diyerek Türk milletinin şanını, şerefini dünyaya gösterdiniz. Bugün 61-62 yaşında olmanıza rağmen savaşa hazır halde beklediğinizi dünyaya gösterdiniz ve göstermeye devam ediyorsunuz. Kahraman gazi arkadaşlarım, Türk devletinin ebedi varlığını korumak için hayatını kaybeden şehitlerimize cenabı Allah’tan rahmet, sağ olan gazilerimize ise sağlıklı günler diliyorum” sözlerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41. Yılı Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN