Sarıçiçek Yayla Festivali Yapıldı

Giriş Tarihi: 20.7.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Sarıçiçek Yayla Festivali Yapıldı
Geleneksel olarak yapılan Sarıçiçek Yayla Festivali’nin bu yıl 3.’sü yapıldı. Arapgir, Erzincan Kemaliye ve Sivas Divriği ilçelerinin sınırlarının birleştiği yerde bulunan, Türkiye’nin büyük yaylalarından biri olan Sarıçiçek Yaylası’nda bu yıl 3.’sü düzenlenen Yayla Festivali’nde geçen yıllarda olduğu gibi yine birlik ve beraberlik mesajları verildi.
Sarıçiçek yöresinden olan Gazeteci Yazar Bekir Hallaç’ın girişimleriyle başlayan ve Divriği, Arapgir, Kemaliye ilçelerinin belediye ve kaymakamlıklarından, bölge halklarından, gurbetçilerden, yaylacılardan destek bulan faaliyetler sonucu 3 ilçenin, aynı zamanda Sivas, Erzincan ve Malatya olmak üzere 3 ilin sınırlarının ortak noktası olan Sarıçiçek Yaylası’nda yapılan bölgenin en büyük festivali büyük ilgi gördü.
Bu yılki festivalde bir değişiklik de yaşandı ata sporumuz cirit oyununun gösterimi yapıldı. Türkiye kulüp üçüncüsü Erzincan Muammer Aydın Atlı Kulübü tarafından yapılan cirit gösterimi nefesleri kesti. Kulüp Başkanı Emrah Aydın tarafından yönetilen ve Rıza Altınova tarafından hakemliği yapılan cirit oyunu gösterisi çok büyük ilgi gördü vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Festivalde Mehmet Balaban, Arguvanlı Gül, İsa Muslubaş ve Cengiz Yurtseven’in seslendirdiği şarkı ve türkülerle vatandaşlar festival heyecanını doya doya yaşadılar. Halayların çekildiği festivalde geçen yılda olduğu gibi bu yılda Sarıçiçek Yayla Ağası seçimi yapıldı. Mehmet Esme 2015 yılının Sarıçiçek Yayla Ağası seçildi.
Festivalde konuşma yapan Gazeteci Bekir Hallaç, etkinliğe katkıda bulunan ve katılım sağlayan herkese teşekkürlerini iletti ve Ramazan Bayramlarını kutladı. Festival, etkinlikte emeği geçenlere edilen teşekkür ve verilen plaketlerin ardından, çekilişle verilen hediyelerle sona erdi.
Festivale Kemaliye Kaymakamı Alper Çiftçi ve Arapgir Kaymakamı Tekin Erdemir, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Arapgir Belediye Başkan Vekili İlhami Mengi, Arapgir CHP İlçe Başkanı Hüseyin Akşahin, Arapgir AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer ile çok sayıda vatandaş katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıçiçek Yayla Festivali Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN