Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Öznur Çalık, Sertifika Törenine Katıldı

Giriş Tarihi: 30.10.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 30.10.2015 16:24
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Sertifika Törenine Katıldı
AK Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık, 13 yıllık AK Parti iktidarları döneminde kadınlara yönelik çok önemli düzenlemeler yaptıklarını söyledi.
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen sertifika törenine katıldı, AK Parti İl Teşkilatı’nda ise sandık müşahitleri ile bir araya geldi. KADEM Malatya İl Temsilcisi Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut kadın girişimci sayısının Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak, 110 bine ulaştığını ifade etti. 10 yıl önce erkek girişimci sayısının 900 bin iken kadın girişimci sayısının 45 bin olduğunu anımsatan Karabulut, son 10 yılda kadın girişimci sayısının iki katına çıktığını kaydetti. Karabulut, Malatya İl Temsilciliği tarafından açılan kurs hakkında da bilgi verdi. Prof. Dr. Karabulut, "Bu kursta girişimcilik özelliklerinin sıralanması, iş fikri geliştirme, iş planı kavramı ve öğeleri atölye çalışmaları ile pazar araştırması, pazar planları gibi eğitimler verildi” dedi.
“600 KİŞİ KENDİ İŞİNİ KURDU”
Küçük ve Orta Büyüklükteki Sanayicileri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Malatya Müdürü Murat Seki de 2010 yılında başladıkları girişimcilik eğitim programı çerçevesinde 6 bin kişi uygulamalı eğitimden geçirildiğini söyledi. Seki, eğitim programından geçen 6 bin kişiden 600’ünün kendi işini kurduğunu belirtti.
“ESAS DÜZENLEME YÜREKLERDE OLMALI”
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık ise KADEM’in Türkiye’de kadın ile erkek arasındaki adalet ve fırsatların eşitlenmesi için çok ciddi bir mücadeleyi başlattığını dile getirdi. Çalık, kadın ile erkek arasındaki fıtratların ayrı fakat fırsatların aynı olması gerektiğini belirterek, bu kapsamda çok önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Çalık, 13 yıllık AK Parti iktidarları döneminde kadınlar için yasal düzenlemeler adına hem Türk Ceza kanununda, hem Medeni kanunda hem de Anayasa’da çok önemli düzenlemeler yaptıklarını dile getirdi. Çalık, "Yapmış olduğumuz yasal düzenlemeler, istihdam ve iş gücüne katılım dahil olmak üzere kamu kurum kuruluşlardaki, eğitimdeki fırsat eşitliğinin sağlanması noktalarında çok önemli düzenlemelerdi. Fakat esas düzenlemelerin insanların beyinlerinde ve yüreklerinde olması gerekiyor. Biz yasal düzenlemeleri yapmış olsak da, fırsatları eşitlemeye çalışsak da, zihinsel bir değişimi yapmadığımız sürece başarılı olamazsanız. KADEM kurulduğu andan itibaren kadının adaletli bir şekilde hayat sürmesi için çok ciddi bir mücadele veriyor. Bu mücadelede hem istihdama katılmaya hem iş gücüne katılmaya hem eğitimle hem de çalıştaylarla ’kadınımızı toplumsal hayata daha nasıl dahil ederiz’ çalışmalarını yapıyor” diye konuştu.
"SANDIKLAR BİZE EMANET”
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık, daha sonra AK Parti Malatya İl Teşkilatı’nda 1 Kasım’da sandıklarda görev yapacak olan müşahitleri ile bir araya geldi. Milletvekili Çalık müşahitlere yaptığı konuşmada, "Seçim sandıkta kazanılır. Bu çok net bir şekilde herkesin bildiği bir kuraldır. Bu kural içinde hele de sandıkların başında kadınlarımızın olması bizim için çok büyük bir memnuniyettir. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın bize emaneti sandıklarımızdır. Sandık bize emanettir. Emanete sahipsizlik edilmez. Milletin bize emaneti, o sandıktır. Sandıklara sahip çıkacağız, nasip olursa o sandıklardan da, sizlerin duaları, destekleri ve bekçiliğiyle tek başına iş başına geleceğiz" dedi.
OY KULLANMA SAATLERİNE DİKKAT ÇEKTİ
Çalık ayrıca seçmelere önemli bir uyarıda bulundu. Çelik, Malatya’da 07.00 ile 16.00 arasında oy kullanma işlemlerinin gerçekleştirileceğini belirtti. Çalık, “YSK’nın almış olduğu karar doğrultusunda Malatya’nın da içerisinde yer aldığı 32 ilde oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00-16.00 olarak uygulanacak” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Sertifika Törenine Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN