Sosyal Hizmet Uzmanına Yapılan Saldırıyı Kınadılar

Giriş Tarihi: 19.2.2015 15:58
Sosyal Hizmet Uzmanına Yapılan Saldırıyı Kınadılar
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evlerinde çalışan Sosyal Hizmet Uzmanı Emrah Akkoyun’un şiddete maruz kalması üzerine STK’lar tarafından İl Müdürlüğü binası önünde yapılan saldırı kınandı.
Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Manisa Şubesi, Türk Sağlık-Sen, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Manisa Temsilciliği ve müdürlük çalışanları, Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak yaşanan şiddet olayın protesto ettiler.
Grup adına açıklamayı yapan SES Kadın Sekreteri Bedriye Üneri, “Şiddet konuşuldukça daha da görünür hatta kabul edilebilir hale gelmeye başladı, normalleşti. Şiddet yasa koyucu ve uygulayıcılar tarafından yoruma açık bırakılarak kendini yeniden üretmeye ve toplumsal yaşamdaki yerini sağlamlaştırmaya başladı. Son süreçlerde gündeme gelen iç güvenlik paketi de yönetenler tarafından şiddet ve korku düzenin desteklediğinin, gerçek suçluların cesaretlendirildiğinin bir kanıtı.” dedi.
Sosyal hizmetler alanında çalışan her kademeden personelin aşırı kaygı, stres, korku, sindirme, mobbing, gelecek kaygısı güvensizlik ile karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Üneri, “Toplam Kalite Yönetimi programıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutan Bakanlık bu alanda hizmet sunan asli unsurları yani çalışanlarının can güvenliğini almaktan acizdir. Biz biliyoruz ki kendi kapımızın önünü süpürmeden, yani öncelikle çalıştığımız işyerlerinde ve alanlarda her gün karşı karşıya kaldığımız sorunları çözmeden toplumun dezavantajlı kadın, çocuk, yaşlı, engellilere sağlıklı hizmet üretemiyoruz” dedi.
Üneri, “17 Şubat tarihinde Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evlerinde çalışan Sosyal Hizmet Uzmanı Emrah Akkoyun, sabır ve kararlıkla hizmet sunduğu koruma altındaki çocuklarımızla ihtilaflı Nevzat H. ve yakınları tarafından tehdit edildiğini, sözlü ve fiziki saldırıya uğradığını söyledi. Maruz kaldığı fiziki saldırıyı hafif atlatan arkadaşımız, bireysel olarak hukuki süreci başlatmış bulunmaktadır. Arkadaşımız Emrah Akkoyun’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Gerekli önlemler alınmadıkça bu saldırı ne ilktir, ne de son olacaktır. Mesleki doyum ve motivasyonu artıran, öncelikle çalışanın can güvenliğinin gözetildiği, danışana müşteri gözüyle bakmayan, sosyal hizmetin temel etik ve ilkelerine uygun bir çalışma ortamı talep ediyoruz. Müracaatçısının sorununu multi-disipliner anlayışla çözen bizler çalıştığımız alanda da kendi sorunlarımızı çözebilmeliyiz. Diyalog ve çözüm için birlik ve beraberliğimizi koruyacağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal Hizmet Uzmanına Yapılan Saldırıyı Kınadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN