Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birbirlerini Tanımasalar Da Heyecanla Bekliyorlar

Giriş Tarihi: 22.2.2015 12:28
Birbirlerini Tanımasalar Da Heyecanla Bekliyorlar
Sosyal Belediyecilik anlayışıyla projelerini sürdürmeye devam eden Yunusemre Belediyesi ‘Beklenen Misafir’ projesinin üçüncü adımını gerçekleştirdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün başlattığı proje kapsamında daha önceden birbirlerini tanımayan mahalleliler bir başka mahalledeki eve konuk oldu.
Beklenen Misafir projesinin üçüncü etabında Ayni Ali ve Uncubozköy mahallesinden belirlenen 9 kişi Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel ile birlikte Çamlıca Mahallesinde Sultan Uçtu’nun misafiri oldu.
Yöresel kıyafetlerin giyildiği yöresel yemeklerin yenildiği sohbet ve muhabbet ortamının olduğu etkinlikte renkli görüntüler oluştu.
Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, ‘Beklenen Misafir’ projesi kapsamında Çamlıca mahallesine konuk olduklarını vurgulayarak projenin komşuluk ilişkilerini geliştirdiğini kaydetti.
Birbirlerini tanımayan kişilerin proje ile tanışarak kaynaştığını belirten Uygur, "Proje kapsamında Ayni Ali ve Uncubozköy mahallelerimizden arkadaşlarımızı Çamlıca mahallemize getirdik. Bugün burada harika bir kaynaşma çok güzel bir sohbet ortamına şahit olduk. Ev sahibimizin doğallık ve güzellik içerisinde elleriyle yaptıkları ikramları yedik. Gerek Yunusemre ilçe merkezimizde, gerekse Yuntdağı’mız da olsun güzel dostluklar ediniyoruz. Yunusemre ilçemizde bu tarz dostluklarımıza ve projelere devam edeceğiz." dedi.
"BÖLGEMİZİN YÖRESEL KIYAFETLERİNİ TANITTIK"
Çamlıca Mahallesinde misafirlerini ağırlayan ev sahibi Sultan Uçtu ise daha önceden tanımadıkları kişiler ile tanıştıklarını vurgulayarak, "Gelen misafirlerimize Yuntdağı bölgemize ait ikramlarda bulunduk. Bölgemizin yöresel kıyafetlerini tanıttık. Bizi sayıp sevip ve değer vererek evimize gelen kişilere ve projede emeği geçen Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ediyorum." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birbirlerini Tanımasalar Da Heyecanla Bekliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN