Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın Hurda Araç Filosu Şaşırttı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Manisa’nın Hurda Araç Filosu Şaşırttı
Geçen yıl yapılan yerel seçimlerde büyükşehir statüsü kazanan Büyükşehir Belediyesine mal paylaşımında verilen iş makineleri ve araçlar şaşırttı. 98 araçtan 50’sinin hurda olduğu araç filosundaki bazı araçların direksiyonlarının bile olmaması hayrete düşürdü.
Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte İl Özel İdaresine ve belde belediyelerine ait araç ve iş makinelerini Manisa Valiliği bünyesinde kurulan Devir Tasfiye Komisyonu paylaştırdı. Paylaşım sonrasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen araç ve iş makineleri büyük bir şaşkınlık yarattı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de araçların bulunduğu Muradiye Şantiyesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Ergün’e incelemelerde Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Mümin Deniz ve Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü de eşlik etti.
BÜYÜKŞEHİR’E DİREKSİYONU BİLE OLMAYAN ARAÇ VERDİLER
Belde belediyelerinden vinçlerle şantiyeye taşınan çoğu kullanılmaz halde olan araçları tek tek inceleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Büyükşehir Belediyemize devredilen 98 araç ve iş makinesinden 50’si kullanılmaz halde. Lastikleri sökülmüş, motoru ve hatta direksiyonu olmayan araçların birçoğu belde belediyelerinden vinçlerle şantiyemize taşındı. Bunun yanı sıra bu araçların icra borçları da büyükşehir belediyemize devroldu. Büyükşehir Belediyemizin yeni araç alımlarını eleştirenler Manisalılara bu araçlar ile hizmeti mi layık görüyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa’nın Hurda Araç Filosu Şaşırttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN