Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Kaşifler İlk Deneylerini Yaptı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Minik Kaşifler İlk Deneylerini Yaptı
Yunusemre Belediyesi’nin 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle Türkiye Kimyagerler Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında, minik öğrenciler eğlenceli bilimsel deneyler gerçekleştirdi.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Kimya bölümü öğrencileri, Saruhan Bey Ortaokulu’ndaki anaokulu ve ilkokul öğrencileriyle birlikte eğlenceli bilimsel deneyler yaptı. Etkinliğe Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel, Saruhan Bey Ortaokulu okul yönetimi ve öğrenciler katıldı. CBÜ Kimya bölümü öğrencileri ile beraber deney yapan minik öğrencilere, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur tarafından “Minik Bilim İnsanı Sertifikası” verildi. Ayrıca minik öğrencilere kendi yaptıkları parfümler hediye edildi.
Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, bilimi sevdirmenin yerel yönetimlerin önemli bir görevi olduğunu vurgulayarak, “Bilimsel ve teknolojik gelişmelerde görev alacak insan kaynağını oluşturmak ve bilimi sevdirmek yerel yönetimlerin önemli bir görevi olmalıdır. Bizlerde bu doğrultuda daha anaokul ve ilkokul çağında yetişmekte olan çocuklarımıza uygulamalı olarak yapabilecekleri deneyleri yerinde gösterebilmek amacıyla bu organizasyonu yaptık. Bu organizasyonda emek veren değerli okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve organizasyonda çalışan değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Belediyemizin sosyal belediyecilik anlamında yapacağı etkinliklerde daha çok insana ulaşmak için gayretleri devam edecektir”diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Kaşifler İlk Deneylerini Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN