Yunusemre Belediyesi Girişimcilik Kursu Açacak

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:22
Yunusemre Belediyesi Girişimcilik Kursu Açacak
Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Yunusemre Belediyesi ve KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliği ile yeni girişimcilik kursu açacaklarını söyledi.
Yunusemre Belediyesi, ekonominin canlanması ve girişimcilik faaliyetlerinin arttırılması amacıyla vatandaşların faydalanması için girişimcilik kursları açmaya devam ediyor. Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, yeni iş imkanlarının oluşturulması amacıyla belediyenin imkanlarını devreye koyduklarını kaydetti.
Şiyak, açılacak kurslara katılarak sertifika alan kişilerin girişimcilik desteğinden faydalanacağını vurgulayarak, “Bu kursun neticesinde sertifika almaya hak kazananlar 30 bin TL hibe girişimcilik desteğinden faydalanacaklar. Yunusemre Belediyesi olarak ekonomimizin motoru hükmündeki KOBİ’lerin çoğalması yönündeki desteğimizi devam ettiriyoruz. Yeni iş imkanlarının oluşturulması yönünde belediyenin imkanlarını devreye sokuyoruz. Bu desteği KOSGEB müdürlüğü ile birlikte vereceğiz. Başvuruları 16-27 Mart tarihleri arasında Beyaz Masamız bünyesinde bulunan istihdam merkezinde alacağız. 30-31 Mart tarihlerinde belediyemiz meclis salonunda başvuruların mülakatları uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek. 2-10 Nisan tarihleri arasında ise Girişimcilik Eğitimi Belediye Meclis Salonu’nda yapılacak. Bu sürecin sonunda başarılı olan katılımcılara destek almalarını sağlayacak sertifikaları verilecek” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunusemre Belediyesi Girişimcilik Kursu Açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN