Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Zeki Kayda:

Giriş Tarihi: 23.3.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 10:35
Başkan Zeki Kayda:
Salihli Belediyesi Aylık Olağan Müdürler Toplantısı’nda yapılan ve yapılması planlanan faaliyetleri anlatan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Hizmet noktasında iyi yoldayız” diye konuştu.
Salihli Belediyesi Aylık Olağan Müdürler Toplantısı, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında belediye meclis salonunda yapıldı. “Hizmet noktasında iyi yoldayız” diyerek konuşmasına başlayan Kayda, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve belde sorumlularına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Toplantıya başkan yardımcıları Nuri Kaya, Yalım Şenkaya, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca ile daire müdürleri ve belde sorumluları katıldı.
MAHALLELERİMİZE PARKE TAŞ DÖŞENİYOR
Eldelek Mahallesi ile parke taşı döşeme işinin başladığını açıklayan Başkan Zeki Kayda, 25 mahallenin de taş yapım işinin ihaleye çıktığını, 15 mahalleye ise fen işleri ekiplerince parke taş döşeneceğini söyledi. Mahallelere toplam 125 bin metrekare parke taş döşeneceği müjdesini veren Kayda, asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte Büyükşehir ve Salihli Belediyesi tarafından 400 kilometrelik yolun asfaltlanacağını duyurdu. Kırveli ve Sarıpınar Mahallelerine sağlık ocağı yapılacağını belirten Başkan Kayda, “Yunus Oktav Spor Sahası’na 4 Milyon TL maliyetle Büyükşehir tarafından gençlik merkezi, Salihli Belediyesi tarafından da 2,5 Milyon TL maliyetle kapalı spor salonu yapılacak. Köprülü kavşak projesinde 4 Mart itibariyle avam proje tamamlandı, çalışmalar Ağustos ayında başlayacak. Kamyon garajının yerine yapılacak olan yer altı otoparkı ile modern pazar yerinin maliyetini Büyükşehir karşılayacak“ dedi.
TARIMSAL SULAMA VE SERALAR
Köy tüzel kişiliğinde olan ve tarımsal sulamada kullanılan 70 pompanın yetki devriyle birlikte Salihli Belediyesi’nin kontrolüne geçtiğini kaydeden Kayda, bu pompaların bakım ve onarımları için kırsal hizmetler müdürlüğü bünyesinde bir ekip oluşturulduğunu, bu konuda MASKİ ile ortak çalışmalar yapılacağını anlattı. Organize sera bölgelerinin kurulması için Valilik ve Büyükşehir ile birlikte yapılan çalışmaların tamamlandığına dikkat çeken Başkan Zeki Kayda, seraların işsizliğe alternatif olacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Zeki Kayda:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN