Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maski Kırkağaç’ta İsale Hattını Yeniledi

Giriş Tarihi: 24.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 11:22
Maski Kırkağaç’ta İsale Hattını Yeniledi
Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Kırkağaç ilçesinde içme suyu isale hattını yeniledi. İçme Suyu Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, 2015 yılı içerisinde yenileme çalışmalarının etaplar halinde devam edeceğini belirtti.
MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanlığı ekipleri, Kırkağaç ilçe merkezinde Ketenlik mevkii olarak adlandırılan noktada isale hattını yeniledi. Çalışma hakkında bilgiler veren İçme Suyu Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, “İlçe merkezine su temin eden isale hattı, DSİ tarafından yapılan dere ıslah çalışmaları sırasında zarar gördüğü için yenileme çalışması gerçekleştirdik. Kısa süre içerisinde sonuçlandırdığımız çalışma ile mahalle halkımız suyunu daha kaliteli ve sağlıklı bir şekilde kullanabilecek. Halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün il genelinde sürdürdüğü içme suyu tesisleri ve boru hatlarını yenileme çalışmaları ile altyapı konusunda önemli adımlar attığını belirten Aytekin, “İçme suyu konusunda vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla gerekli tedbirleri alıyoruz. 2015 yılı programına aldığımız ve ilk etapta hayata geçireceğimiz 15 adet terfi hattı ve isale hattı yenileme çalışmaları yapacağız.
Zamana ve kullanıma bağlı olarak yıpranan, sorun yaratan isale ve terfi hattı yenilemeleri yapıyoruz. İçme suyu depolarının bakım ve onarımlarını da programımız dahilin de gerçekleştireceğiz” dedi. Daire Başkanı Nurettin Aytekin, yıl içerisinde çeşitli etaplar halinde içme suyu sondaj çalışmaları ile içme suyu depolarının bakım ve onarımlarının gerçekleştirileceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maski Kırkağaç’ta İsale Hattını Yeniledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN