Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meslek Öğrenip Destek Oluyorlar

Giriş Tarihi: 24.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:58
’da hayata geçirilen Hem Meslek Hem Destek Projesi kapsamında meslek liselerinin kuaförlük bölümünde öğrenim gören öğrenciler, şehir merkezinden uzak mahallelerde yaşayan maddi imkanı kısıtlı çocukları tıraş edip saç bakımlarını yapıyor.
Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan 18 kurumun imzaladığı Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında hayata geçirilen Hem Meslek Hem Destek Projesi devam ediyor. Çıraklık Eğitim Merkezi ile İsmet İnönü Kız Meslek Lisesinde öğrenim gören öğrenciler, erkek öğrencileri tıraş ederken, kız öğrencilere de saç bakımı yaptı. 28 okulda 4 bin öğrenciye hizmet verilmesi planlanan projenin 2. etkinliği Taytanlı İlkokulu’nda gerçekleşti. Çıraklık Eğitim Merkezi’nde kuaförlük eğitimi alan kalfa adayı öğrenciler okulda eğitim gören 200 öğrencinin saç kesimi ve bakımını yaptı.
Proje hakkında açıklama yapan Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Polat, “Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi olarak 2014-2015 eğitim öğretim yılı için hazırlamış olduğumuz proje faaliyetlerinden biri Hem Meslek Hem Destek Projesiydi. Bu proje kendi içinden alt takım faaliyetlerden meydana geliyor. Bu faaliyetlerden biri bizim özellikle meslek liselerinde yürütmeyi düşündüğümüz bir çalışmaydı. Kız Meslek Lisesi ve Çıraklık Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan kuaförlük bölümü öğrencileri 28 okulda planlama doğrultusunda 4 bin öğrencinin saç kesimi ve bakımını gerçekleştirecek. Kız öğrenciler için Kız Meslek Lisesi talebeleri, erkek öğrenciler için Çıraklık Eğitim Merkezi öğrencilerimiz belirlenen günlerde okullarımızı gezip burada daha önce tespit edilen ihtiyacı olan öğrencilerimizin saç bakım ve kesimini gerçekleştiriyor. Taytanlı İlkokulunda 200 öğrencinin saç kesim ve bakımı gerçekleştirilecek. Bu proje önümüzdeki yıl da devam edecek. Proje, hem bir faaliyet hem de sosyal sorumluluk çerçevesinde hazırlandı” dedi.
Proje kapsamında okulların bakım onarım çalışmalarını öğrencilerin yaptığını ifade eden Hilmi Polat, “Meslek lisesi öğrencileri sanayi ve fabrikalarda staja gidiyor. Aşamalı bir şekilde öğrencilerimizi geliştireceğiz. Bu öğrenciler ileride kalfa olarak dükkan açmak istediklerinde el becerilerinden yoksun olmamasını istiyoruz. Bu vesileyle el pratikleri gelişmiş olacak” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslek Öğrenip Destek Oluyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN