Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunusemre Belediyesi’nden Girişimcilere Destek

Giriş Tarihi: 24.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
Yunusemre Belediyesi’nden Girişimcilere Destek
Yunusemre Belediyesi ve KOSGEB arasında girişimci adaylarının eğitilmesi ve eğitim sonrası kendi işletmelerini kuran girişimcilere destek amacıyla “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Protokolü” imzalandı. Protokol kapsamında verilen eğitimler ile yeni girişimciler kazandırılacak.
Yunusemre Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ve KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özçevik katıldı.
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi olarak girişimcilere yönelik desteklerinin devam edeceğini kaydetti. Başkan Çerçi, girişimcilere yönelik ikinci bir proje başlattıklarını belirterek, “KOSGEB ile beraber yeni bir projeye imza atmış olduk. Daha önce yaptığımız bir proje vardı. Girişimcilerimize KOSGEB’in desteği Yunusemre Belediyemizin katkılarıyla sertifikalarını vermiştik. Hatta o girişimcilerimizden bazılarının iş yerleri açılışına katılmıştık. Yine aynı şekilde kendi iş yerlerini açmak isteyen girişimcilerimize özellikle bayan girişimcilerimize yönelik yeni bir proje başlatıyoruz. Bütün dezavantajlı kişiler başta olmak üzere kadınlarımıza, engellilerimize, gençlerimize, yaşlılarımıza bu tür katkıları veriyoruz. Bundan sonrada vereceğiz. Şehrimizdeki istihdam bizleri ilgilendiriyor. Bu tür konular belediyemizi yakından ilgilendiriyor. İnşallah yeni girişimciler kazandıracağız. Yunusemre Belediyesi olarak girişimcilerimize yönelik elimizden gelen desteği vereceğiz. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
“GİRİŞİMCİLİK KURSLARI İÇİN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özçevik ise, girişimcilik kurslarını Yunusemre Belediyesi ile taçlandıracaklarını vurgulayarak, “Yunusemre Belediyemiz ile ikincisini gerçekleştirdiğimiz girişimcilik kursu için başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah birçok kurum ile açtığımız bu kursları Yunusemre Belediyesi ile taçlandıracağız. Ve bu kurslara devam ettireceğiz. Ev sahipliği yaptığı ve emekleri için Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.
16 Mart’ta başlayan girişimcilik eğitimi başvurularının 27 Mart’ta sona ereceği belirtilirken, 30 Mart tarihinde mülakatın olacağı ve 2 Nisan’da ise girişimcilik eğitimlerinin başlayacağı bildirildi. Girişimcilik kurslarına sadece Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinden başvuru kabul edileceği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunusemre Belediyesi’nden Girişimcilere Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN