Öğrencilerden ’Kadına Şiddete Hayır’ Programı

Giriş Tarihi: 25.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Öğrencilerden ’Kadına Şiddete Hayır’ Programı
Kula Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen bir programla kadına yönelik şiddetin önlenmesi için farkındalık oluşturuldu.
’nın Kula ilçesinde öğrenciler tarafından toplumda kadına karşı gösterilen şiddetin önlenmesi, kadının toplumdaki önemi, kadının da bir insan olduğu ve erkek öğrencilere kadınların değerini anlamaları yönünde Kula Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Fatih Şengel öncülüğünde bir farkındalık programı düzenlendi. Yapılan program kapsamında kız öğrencilerde sağlıklı bir özgüven gelişimi erkek öğrencilerde de kadınlara karşı bir hassasiyet oluşması hedeflendi.
Program sonunda konu ile ilgili bir konuşma yapan Okul Müdürü Metin Damar, "Programda emeği geçen öğrencilerimize, programımıza katılan misafirlerimize bu gibi çalışmaları destekleyen öğretmenlerimize teşekkür ederim. Gerçi şiddetin her türlüsüne karşıyız. Ancak kadına yapılan şiddetin affedilebilir bir tarafı yoktur. Onlar bize bir emanettir. Yeri geldiğinde annemiz, yeri geldiğinde eşimiz yeri geldiğinde kızlarımızdır. O nedenle de kutsal olan bu varlıklarımızı her türlü şiddetten uzak tutmalıyız. Bu da ancak okullarda ve ailedeki eğitimden geçer. Bu eğitimi gerçekleştirmek isteyen gönüllü öğrenci gurubumuz Rehber Öğretmenleri gözetiminde bir program hazırlamışlardır. Hepsine buradan ayrı ayrı teşekkür ediyor şiddetsiz günler diliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilerden ’Kadına Şiddete Hayır’ Programı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN