Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkçılardan Ortak SES:

Giriş Tarihi: 25.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
’da, sağlık sektöründeki sendikalar ve Türk Tabipler Birliği üyeleri 112’lerde taşeron alımına karşı ortak çağrıda bulundu. ‘Kamuda taşeronlaşmaya hayır’ sloganıyla yola çıkan sendikacılar sağlıkta taşeronlaşmanın büyük zarar vereceğine dikkat çektiler.
Sağlık Sen, Türk Sağlık Sen, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) ve Türk Tabipler Birliği Manisa Şubesi başkan ve üyeleri birlikte Organize Sanayi Bölgesi 112 Komuta Merkezi önünde ortak bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Rıdvan Mutlu, Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa İrğat, SES Manisa Şubesi Başkanı Taner Demir, Türk Tabipler Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ile sağlık çalışanları katıldı.
Sağlıkçıların ilgi gösterdiği basın açıklamasını grup adına SES Manisa Şubesi Başkanı Taner Demir okudu. “Sağlıklı olmak hem fiziksel hem de ruhsal iyilik halidir” diyerek açıklamasına başlayan Demir, şunları kaydetti:
“Günümüzde sağlık politikaları ile hem sağlık emekçileri hem de bu hizmetten yararlanan halk sağlıklı birey olma hakkını kaybetmiştir. Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini, kadrolu, taşeron, sözleşmeli gibi farklı statülere bölerek hatta birden fazla taşeron şirket aracılığıyla çalıştırarak bir araya gelmelerine engel olmak isteniyor. Taşeron ve sözleşmeli çalışma devam ettiği sürece sorunlar artacak ve bedeli maalesef sağlık sisteminin tamamen bozulması ve hatta ölümlerle ödeyeceğiz. Unutmamalıyız ki ya taşeron sağlık emekçisi kadrolu olacak ya da kadrolular taşeron. Ücretsiz, nitelikli, güvenceli sağlık hizmeti almanın yolu ortak mücadeledir. Şimdi sıra 112’lere geldi. Bunu kabul etmiyoruz ve haykırıyoruz. Ne 112’ler ne de diğer kamu dairelerinde taşeron çalışma modelini asla kabul etmiyoruz.”
Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa İrğat ise, “Sağlıkta taşeronun ölüm olacağı noktasında mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi haykırıyoruz” dedi.
Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkanı Rıdvan Mutlu da şunları söyledi:
“Tüm çalışanlarımızın eylemini destekliyor, taşeronlaşmayı kabul etmiyoruz. 4 Nisan’da Ankara’da yapacağımız eyleme de tüm 122 çalışanlarını davet ediyoruz.”
Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkçılardan Ortak SES:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN