Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Yasasıyla Taşımacılıkta Değişti

Giriş Tarihi: 30.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 11:02
Büyükşehir Yasasıyla Taşımacılıkta Değişti
Kula’nın ilk taşıma kooperatiflerinden birisi olan Kula 4 Eylül Taşıma Kooperatifi, ’nın Büyükşehir olmasından sonra çıkan yasa gereğince, Kula’da taşıma belgelerini tamamlayan ilk kooperatif oldu.
Kula-Uşak güzergahı taşıma izin belgesini alan Kula 4 Eylül Taşıma kooperatifi artık Kula’dan Uşak’a 13 aracı ile hizmet vermeye devam edecek.
Güzergâh izin belgesini alan kooperatif, Cumartesi günü saat 10.00’da ilk seferi öncesi kurban kesti. Kurban kesme törenine katılan Kula Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan vekili Ahmet Gürkan, belgelerini tamamlayan kooperatife tam destek verdiklerini söyleyerek, "Kula’dan Uşak’a güzergah izin belgesini alarak bütün belgelerini tamamlayan Kula 4 Eylül Taşıma Kooperatifini kutluyorum. Kula’da ilk olarak belgelerini tamamlayan taşıma kooperatifi olması ile beraber 13 aracı ile Kulalının hizmetine açılan bu güzergâhın hepimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şoför arkadaşlarımız ve vatandaşlarımıza kazsız belasız yolculuklar diliyorum.” dedi.
Kula 4 Eylül Taşıma Kooperatifi başkanı Şükrü Gezer ise, "Manisa’nın Büyükşehir olmasından sonra çıkan yasa çerçevesinde belgelerimizi tam anlamıyla bitirerek, Kula’da belgelerini tamamlayan ilk kooperatif olduk. 13 aracımızla beraber Kula’da Salihli’ye vatandaşımıza hizmet etmek için çalıştığımız gibi bundan sonra da şoför arkadaşlarımızla beraber Kula-Uşak güzergahında vatandaşımızın hizmetine açılıyoruz. Belgelerini ilk tamamlayan kooperatif olmamızın şerefine Uşak güzergâhına ilk seferimize çıkacak olan aracımızın önünde bir kurban kesmek istedik. İnşallah bu güzergâhımız hepimize hayırlı olur. Vatandaşlarımız ve şoförlerimize kazasız belasız yolculuklar diliyorum.” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Yasasıyla Taşımacılıkta Değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN