Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meydanda Kitap Okudular

Giriş Tarihi: 1.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 14:23
’da düzenlenen kitap okuma etkinliğinde minik öğrenciler büyüklere ders verdi. Kitap okurken neler yaşadıklarını ve kendilerini nasıl geliştirdiklerini kaydeden minik öğrenciler kitap okumanın boş zamanlarda yapılan bir iş olmadığını ve sürekli yapılması gerektiğini belirttiler.
51. Kütüphaneler Haftası kapsamında Manisa İl Halk Kütüphanesi tarafından Meydanda kitap okuma etkinliği düzenlendi. Manisa İl Halk Kütüphanesinde buluşan yaklaşık 100 kişi, ellerinde pankart, afiş ve dövizlerle Manolya meydanına kadar yürüdü. Manolya meydanında gerçekleşen etkinliğe Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ayşin Kibrit, öğrenciler, öğretmenler, anaokulu öğrencileri ve velileri katıldı.
Kütüphaneler Haftası nedeniyle Manolya meydanında ‘Manisa okuyor’ kampanyası dahilinde kitap okuma etkinliği düzenlediklerini anlatan Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, “Burada yarım saatlik bir okuma etkinliği gerçekleştireceğiz. Öncelikle hem Kütüphane Haftasına hem de kitabın önemine bir farkındalık oluşturmak için dikkat çekmek istedik. Türkiye genelinde farklı illerde gerçekleşen bir etkinlik. İnşallah bugün kitaba dair kütüphaneye dair hep birlikte bu farkındalığı gerçekleştirip kitapla ilgili dikkat çekmiş oluruz. Farklı alanlarda olan arkadaşlarımızla birlikte okumaya yönelik, kitaba yönelik güzel bir etkinlik gerçekleştirmiş oluruz” dedi.
Tüm Türkiye’de meydanlarda aynı anda kitap okunduğuna dikkat çeken Manisa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ayşin Kibrit ise, kitaba karşı bir farkındalık oluşturmak, kütüphaneye olan ilgi ve alakayı bu yöne çekmek için böyle bir kitap okuma etkinliği düzenlediklerini söyledi.
Kitap okuma etkinliğine katılan minik öğrenciler ise açıklamaları ile kitap okumayan büyüklerine ders verdi. İnsanların kitap okumaya daha çok zaman ayırması gerektiğini kaydeden bir öğrenci, “Kitap okumak insanların bilgi hazinesi ve kültürünü artırır. Kitap okumak çok eğlenceli bir şey. Boş boş televizyona bakmaktansa kitap okumak daha iyi. Kitap okumak bence çok eğlenceli” diye konuştu.
İnsanların kitap okumayı daha çok boş zamanlarda yapılacak bir iş zannettiğini anlatan bir öğrenci, sözlerini şöyle tamamladı: "Kitap okumak boş zamanlarda yapılacak bir iş değil gerçekte olan bir iş. Kitap okumak kelime hazinesini geliştirir. Kitap okuyunca daha güzel hayaller oluşur. En azından gelecekte ne iş yapacağını, normal yazı yazarken bile daha güzel yazarsın. Kendini bir kitap kahramanı gibi hissedip maceralar yaşarsın. Kitap okumak 7’den 70’e herkesin yapabileceği bir iş.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meydanda Kitap Okudular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN