Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fidanlar Toprakla Buluştu

Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Fidanlar Toprakla Buluştu
’nın Alaşehir ilçesinde Ağaç Bayramı programı kapsamında Kenan Evren Parkı ve Devlet Hastanesi çevresine toplam bin 200 adet fidan dikildi.
Alaşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği ’Ağaç Bayramı’ programı kapsamında Kenan Evren Parkı genişleme alanı ve yeni Devlet Hastanesi çevresine toplam bin 200 fidan dikildi.
CUMHURİYET İLKOKULU HAZIRLADI
Kenan Evren Parkı’nda düzenlenen program Alaşehir Cumhuriyet İlkokulu’nun sunumuyla gerçekleştirildi. Doğa, ağaç ve yeşil alanların korunmasının önemine ilişkin olarak yapılan konuşmanın ardından Ağaç Bayramı dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve afiş dalındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Kemal İnan, Gökhan Karaçoban ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yenir tarafından ödülleri verildi. Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin seslendirdiği ağaç ve doğa temalı şarkıları ise beğeniyle dinlendi.
ÜÇ TÜRDEN BİN 200 FİDAN DİKİLDİ
Törenin ardından Kenan Evren Parkı genişleme alanına fidan dikimi yapıldı. Erguvan adlı ağacın dikimini Kaymakam Kemal İnan ve Gökhan Karaçoban birlikte yaparken, programa katılan davetliler ve öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu. Öğrenciler diktikleri fidanlara kendi isimlerini verdiler. Daha sonra da Alaşehir Devlet Hastanesi çevresinde fidan dikimi yapıldı. Ağaç Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Akçaağaç, Erguvan ve Çam türlerinden toplam bin 200 fidan dikildi.
Törende konuşan Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, "Ağaç bir ülkenin kültür seviyesinin ölçüsüdür. Ağaç olan her yerde sağlık, huzur ve mutluluk olur. Bizlerde sağlıklı ve mutlu yaşayabilmek için mutlaka ağaç dikmeli ve çevreyi korumalıyız." dedi.
Alaşehir kaymakamı Kemal İnan ise, "Ağaçlar bir insan gibidir. Ağaçları çocuklarımıza sevdirmeli, onları korumayı ve yaşatmayı öğretmeliyiz." şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fidanlar Toprakla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN