Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunusemre Meclisinde Kararlar Oybirliğiyle Alındı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Yunusemre Meclisinde Kararlar Oybirliğiyle Alındı
Yunusemre Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Başkanlığında gerçekleştirildi.
Yunusemre Belediyesinin Nisan Ayı Meclis Toplantısı Uyum ve ahenk içinde gerçekleştirildi. Meclis toplantısında görüşülen tüm maddeler oy birliğiyle karar altına alındı.
Yunusemre Belediyesinin 2014 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi sırasında söz alan CHP’li Meclis Üyesi Erdinç Yavaşlı, Başkan Çerçi’nin sergilediği demokratik, hoşgörü ve insani yaklaşımından dolayı Başkan Çerçi’ye ve AK Parti Grubuna teşekkür etti. Yavaşlı şöyle konuştu:
“Sayın Başkanımızın ve AK Parti Grubunun tümü olmak kaydıyla bir yıllık süre içerisinde şu mecliste ben ve arkadaşlarıma gösterdiği olağanüstü demokratik, hoşgörülü tavır ve insani yaklaşımı için öncelikle tüm Ak Parti Grubuna ve Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu sadece benim duygularım değil aynı zamanda arkadaşlarımızın da duyguları. Buda gerçekten çok kardeşane ve demokratik bir ortamda düşüncelerimizi ifade edebiliyoruz. Yine MHP Meclis grubu da bizimle sürekli temas halindeydi. Bizim küçük bir grup olduğumuzu önemsemeden onlarda bize değer verdi. Başta Mehmet Güzgülü olmak üzere MHP’li meclis üyelerine de teşekkür ediyorum. Bu bana göre geçen bir yılın en güzel tablolarından birisiydi.”
BAŞKAN ÇERÇİ’NİN HAYALİ GERÇEK OLUYOR
Meclis gündeminde yer alan Kentsel Dönüşüm Komisyonu kurulması ile ilgili maddenin görüşülmesi sırasında bir konuşma yapan Başkan Çerçi, Yunusemre ilçesinde önemli bir kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmek istediklerini ve bu projenin daha şeffaf, daha demokratik bir ortamda hayata geçirilmesi için Kentsel Dönüşüm Komisyonu’nun arzu ettiklerini belirtti.
Başkan Çerçi, “Yunusemre’de önemli bir kentsel dönüşüm yapıyoruz. O güzel haberi bugün sizlere vermek istiyordum veremedim. Çünkü pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplanmadı. Ankara ile yaptığımız görüşmelerimizde bu konu Bakanlar Kurulu toplantısına gelecekti. Yunusemre’de 6 bin konutluk bir kentsel dönüşüm ve şehir merkezi oluşturma projemizde vardı. Bu konuyu geçtiğimiz hafta Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile bizatihi görüşmüştüm ve kendileri de kentsel dönüşüm projemizi imzalayıp bakanlar kuruluna göndermişti. Bu müjdeli haberi de resmi gazetede yayınlanmış olarak verecektim. Maalesef Bakanlar Kurulu toplanmadı ve dolayısıyla karar haftaya kalmış oldu. Burada biz kentsel dönüşüm yapacağız. Bu ’da ilk defa oluyor. Burada bir kent merkezi oluşturma hayalimiz var. Arzu ediyoruz ki bunun içerisine arkadaşlarda katılsın. Komisyon çalışmalar yapsın. Bunu gayet şeffaf bir ortamda yürütelim. Böyle bir komisyonda olursa hiç kimsenin kafasında bir şey oluşmadan bunu birlik beraberlik içerisinde şeffaf bir şekilde demokratik bir ortamda oturur konuşur tartışırız. Hepimiz amacı Yunusemre Belediyesi olarak bu şehri en iyi hale nasıl getiririz, yeni bir kent merkezi nasıl oluştururuz bunun için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da büyük bir teveccühü ve kabulüyle modern bir kent ve kentin merkezini oluşturalım istiyoruz. Bunun içinde meclisin ve komisyonun bu işin içine katılımını arzu ettik.” diye konuştu.
BAŞKAN ÇERÇİ’YE OLAN İNANCIMIZ VE GÜVENİMİZ TAM
Meclis toplantısını izlemek üzere gelen Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Eşref Yılmaz, “2004 tarihinden bu yana Cumhuriyet Mahallesi muhtarlığını yürütüyorum. Bundan önce 3 tane ayrı belediye başkanı ile çalıştık. Ancak şimdiye kadar bu konuda kimse bize bir ışık tutmadı. Şimdiki Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çerçi’ye olan inancımız ve güvencimiz kendisinin milletvekilliği yaptığı dönemlerden gelmektedir. Bütün bunların yanı sıra şimdiye kadar katıldığım bütün meclis toplantılarında, bu kadar düzgün ve samimiyet çerçevesinde gerçekleşen bir meclis toplantısı daha görmedim. Tam bir abi kardeş havasında bu meclis toplantılarını gerçekleştirdiği için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.
Meclis toplantısında ayrıca, Manisa İşitme Engelliler Derneği Spor Kulübünün 2. Lig müsabakalarına katılmak üzere ulaşım, malzeme ve ayni yardım talebi yönünde verilen önerge ile Yuntdağı Tek Kurşun Atış müsabakasında kullanılmak üzere maddi yardım talebini içeren önergesi kabul edildi.
Gündemdeki maddeleri oybirliği ile karar altına alındığını belirten Başkan Çerçi, 5 Mayıs tarihinde tekrar toplanmak üzere meclis oturumunu son verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunusemre Meclisinde Kararlar Oybirliğiyle Alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN