Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Bektaş Akılcı İlaç Kullanımı İçin Kamera Karşısına Geçti

Giriş Tarihi: 6.4.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
Vali Bektaş Akılcı İlaç Kullanımı İçin Kamera Karşısına Geçti
Valisi Erdoğan Bektaş, Manisalıların ilaç ve bitkisel ürün kullanımında bilinçlerini artırmak amacıyla hazırlanan ‘Akılcı ilaç kullanımı’ projesi kapsamında çekilen kamu spotu filminde kamera karşısına geçti. Vali Bektaş daha önce otizmde farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan kamu spotunda da yer almıştı.
Vatandaşların gereksiz ilaç kullanımını önleyerek bilinçli ilaç kullanımını temine yönelik İl Sağlık Müdürlüğünce, Kamu Hastaneleri Birliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ projesi kapsamında çalışma başlatıldı. Proje kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde hazırlanan kamu spotunda Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da yer aldı.
Yönetmenliğini Erol Kılıç’ın yaptığı kamu spotu çekimi öncesi Vali Bektaş’a ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ projesi hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, “Ülkemizde gerekli gereksiz antibiyotik tüketimi çok büyük boyutlara ulaştı. Dünya ortalamasının üzerindeyiz. Bilinçsiz antibiyotik kullanımı vücut direncini artırıyor. Bu tür ilaçların mutlaka doktor tavsiyesi ve reçetesine uygun kullanılması gerekiyor. İnsanların akılcı ilaç kullanımını sağlamak adına çalışmalar yapıyoruz. Hazırladığımız kamu spotuna çok büyük destek görüyoruz. Toplumda duyarlılık oluşturacağına inandığımız kamu spotu filmi, akılcı ilaç kullanımına yönelik 14 Nisan 2015 Salı günü saat 13.00’de Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapacağımız panelde gösterilecek. Ayrıca kurum ve kuruluşların internet sitelerinde yer alacak. Verdiğiniz destek için teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.
Vatandaşlara bilinçli ilaç kullanmaları konusunda çağrı yapan Vali Bektaş, “Akılcı ilaç ve bitkisel ürün kullanımında bilinçlenelim. Çevremizi de bilgilendirelim. Akılcı ilaç kullanımında toplumun bilinçlenmesine katkı sağlayalım.” sözleri ile kamu spotunda yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Bektaş Akılcı İlaç Kullanımı İçin Kamera Karşısına Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN