Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güreşçiler Madalyaya Doymuyor

Giriş Tarihi: 14.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 12:59
Güreşçiler Madalyaya Doymuyor
Kula İlçesi Halk Eğitim Merkezi Güreş Takımı, Eşme ilçesine bağlı Yeşilkavak köyünde yapılan geleneksel Yağlı Pehlivan güreşlerinden madalyalarla döndü.
Katıldıkları tüm güreş müsabakalarından madalyalar ve farklı başarılarla dönen Kula Halk Eğitim Merkezi Güreş Takımı, Eşme ilçesinden de başarıyla döndü.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan takım Hocası Emir Himmet Çağılcı, "Takım olarak Eşme ilçesi Yeşilkavak köyünde yapılan güreşlere çağrıldık. Güreş takımımız yapılan güreşlerde madalyalar ile dönmüştür. Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde oluşturulan güreş takımımızı 9 yıldır çalıştırıyorum bu 9 yıllık dönemde birinciliği, bölge birinciliği ve Türkiye şampiyonluğu öğrencilerimiz tarafından ilçemize getirilmiş ve Kula halkını gururlandırmaya devam etmektedir. Bu başarının sırrı disiplin içerisinde çalışmaktır." dedi.
Emir Himmet Çağılcı konuşmasının devamında sporcularına çok güvendiğini ve güreş takımına destek veren ailelere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü çalışanlarına ve tüm Kula halkına teşekkür ettiğini söyledi. Çağılcı, "Güreş takımımız madalyalarına yenilerini eklemeye devam etmektedir. Fakat bu güreşçilerimize ailelerin ve Halk Eğitim Merkezimizin destekleri yetmiyor. Bazı yetkili merciler bu çocuklarımıza sahip çıkması gerekiyor." diye konuştu.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Adem Sümen ise, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Güreş takımının başarısından gurur duyduğunu söyleyerek, "Güreş hocası Emir Himmet Çağılcı’nın özverili çalışmaları sonucu madalya koleksiyonlarını her geçen gün arttıran güreş takımının başarıları Kulayı mutlu ediyor. Bu başarıların devamı için ekibimiz ile birlikte çalışmaları sürdüreceğiz." diyerek, Kula’nın ismini tüm Türkiye’ye duyuracaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güreşçiler Madalyaya Doymuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN