Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmamlardan Kızılay’a Kan Bağışı

Giriş Tarihi: 14.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 12:59
İmamlardan Kızılay’a Kan Bağışı
’nın Kula ilçesinde Kızılay ile işbirliği yapan Kula Müftülüğü, Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde kan bağışında bulundu.
İlçe Müftüsü Talat Özmet, "İnsanlara örnek olmak ve hayra teşvik etmek gibi kutsal bir görevimiz var. Bu kan verme kampanyasının önemini insanlara anlatmak için önce kendi camiamızdaki memur ve imamlarımız olarak kan verelim ve kan bağışı ile Kızılay’a destek olalım istedik. Bir kan vermek bir hayat kurtarmaktır. Bir kişiyi öldürmek bütün insanlığı öldürmektir. Efendimiz bir hadiste ’insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır" buyurmaktadır. Kan bağışına destek veren vatandaşlarımıza ve cami cemaatimize çok teşekkür ederiz." dedi.
Kan bağışında bulunan din görevlisi Mehmet Ali Karcı, "Kan vermekle bir kişinin hayatının kurtarılmasına sebep olmak en büyük mutluluktur. Bu mutluluğa herkesin destek olmasını istiyoruz." diye konuştu.
Kula Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sepet ise, "Kızılay olarak Kula’da periyodik günlerde vatandaşlarımızın bağışlarıyla kan topluyoruz. ’Bir Kan ver Bir hayat kurtar’ sloganımız Manisa Kızılay Kan merkezinden gelen arkadaşlarımız ile birlikte kan toplamaya devam edeceğiz." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmamlardan Kızılay’a Kan Bağışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN