Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li Biçer, Tekstil Tezgahının Başına Geçti

Giriş Tarihi: 5.5.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
CHP’li Biçer, Tekstil Tezgahının Başına Geçti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili adayı Tur Yıldız Biçer, Manisa’nın Kula ilçesinde çoğunlukla kadınların çalıştığı tekstil atölyelerini ziyaret etti.
Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP’li vekil adayı Tur Yıldız Biçer, Kula’da tekstil tezgahının başına geçerek, hem dikiş yaptı, hem de sektörde çalışan kadınların sorunlarını dinledi. Kadın işçilerle sohbet eden Biçer, CHP iktidarında tekstil sektöründeki en düşük işçi ücretinin bin 500 TL olacağını söyledi. Atölyede çalışan bir polis eşinin, polislerin sosyal hakları ve çalışma şartlarıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Biçer, “İktidarımız döneminde polisimizin ek göstergesi 3 bin 600 TL olacak. Haftalık yasal çalışma süresi 45 saatten, 40 saate düşürülecek. AKP iktidarı döneminde olduğu gibi partinin polisi değil, halkın polisi olacak. Polisle ilgili her türlü hukuksuzluğu da ortadan kaldırılacağız.” dedi.
CHP’li Biçer, tekstil atölyelerinin ardından halı dokuma atölyelerini de ziyaret etti. Burada da çalışan kadın işçilerle bir araya gelen Biçer, halı dokuma tezgahının başına oturarak, dokuma yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li Biçer, Tekstil Tezgahının Başına Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN