Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Çelik Kandil Simidi Dağıttı

Giriş Tarihi: 15.5.2015 22:38 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 06:46
Başkan Çelik Kandil Simidi Dağıttı
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Miraç Kandili nedeniyle Manolya Meydanı’nda 2 bin kişiye kandil simidi dağıttı. Başkan Çelik, sıraya giren vatandaşların Miraç Kandili’ni tebrik ederek, hayırlar getirmesini diledi.
Şehzadeler Belediyesi, Miraç Kandili dolayısıyla vatandaşlara kandil simidi ikramında bulundu. Manolya Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver, Şehzadeler Gençlik Kolları Başkanı Volkan Karabulut, Yunusemre Gençlik Kolları Başkanı Emre Şener ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Manisalılar kandil simidi alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Vatandaşların Miraç Kandili’ni tebrik eden Başkan Çelik, “Miraç, sevgili peygamberimizin (SAV) , Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Cebrail’in (AS) rehberliğinde Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksaya ve oradan semaya, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükselişidir, pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran manevi bir yolculuktur. Miraç, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) şahsında “İnsanlığa açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuktur.” Miraç hadisesi bu anlamlarıyla hayata ışık tutmakta, dünya ve ahiret saadeti ekseninde sonsuz fırsatlar sunmaktadır. İnsanlığın bugün yaşamakta olduklarını ve dünya düzenini Miraç’ın ışığında yeniden değerlendirmeliyiz. Bu mübarek gecenin derin bir iç yolculukla, insanlık âlemine yeni bir kapı açmamıza vesile olmasını diliyorum. Şehzadeler Belediyesi olarak, Miraç Kandili dolayısıyla Manisalı hemşerilerimize 2 bin kutu kandil simidi ikramında bulunuyoruz. Aziz milletimin, cümle Müslümanların ve hemşerilerimin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, halkımıza, ülkemize, İslam alemine ve tüm dünyaya hayırlar, bereketler, barış ve huzur getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çelik Kandil Simidi Dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN