Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DP Genel Başkanı Uysal Akhisar’ı Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 20.5.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 14:56
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Akhisar’da çeşitli ziyaretlerde bulundu. DP Akhisar İlçe Başkanı Enis Sıdan ve partililer tarafından karşılanan DP Genel Başkanı Uysal, ilçe teşkilatında partililerle buluşarak bir basın açıklaması yaptı.
SP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Akhisar ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ziyarette bir açıklama yapan DP Akhisar İlçe Başkanı Enis Sıdan, 7 Haziran seçimlerine AK Parti, CHP ve MHP’nin ardından Demokrat Parti ile sadece dört partinin tüm 81 ilden milletvekili adayı gösterdiğini ve merkez sağın Demokrat Parti’de buluşacağını belirtti.
Seçimler öncesi karış karış Anadolu’yu gezerek milletle buluştuğunu ifade eden DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, şöyle konuştu: "Milyonları tek yürek yapmak adına, bir büyük mücadele içerisindeyiz. Bir var olma ve yok olma çizgisinden gelerek dün 77 milyonluk ülkede birliğin ve beraberliğin risk altında olduğunu görüyoruz. Siyaseti birilerinin asgari düzeyde makam ve menfaat birliktelikleri haline getirdiği noktada biz kurucu irademizi ortaya koyduğumuz gibi yüksek ideallere adanmışlık ruhu içerisinde kendisini bağlı hisseden sonradan olma değil sözüyle ve ruhuyla da demokrat olanlarla yolumuza devam edeceğiz."
Büyük bir davanın asli sahipleri olarak Türkiye’yi karış karış gezdiklerini kaydeden Uysal, şunları söyledi:
"Demokrasiyi konjonktürel bir program olarak görenler işine geldi mi Menderes diyenler, işine geldi mi Özal diyenler, işine gelmedi mi bizden önce ne yapıldı diyenlere Anadolu’nun taşına toprağına yapılan hizmetler onlara cevabını vermiştir. O hizmetler bu sözlere davacıdır. İşte biz de bugün büyük şairin söylediği gibi ’Şehidimi astınız ama davası dimdik ayaktadır’ dediği gibi biz de bir büyük davanın asli sahipleri olarak bugün büyük Türkiye’yi tarihi yürüyüşü içerisinde olması gereken yere taşımak için, yeniden bu büyük ülkeyi üreten bir güç haline dönüştürmek için, yeniden bu büyük ülkeyi kadını ve genciyle geleceğine umutla bakan bir ülke haline getirmek için siyaset yapıyoruz. Bugünkülerin yaptığı gibi saraylar, gemicikler için değil, kendi ailemize yakınlarımıza fırsat oluşturmak için değil, millete eşit fırsatlar sunmak için yapıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DP Genel Başkanı Uysal Akhisar’ı Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN