Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zehir Tacirlerinin Korkulu Rüyası Polislere Ödül

Giriş Tarihi: 27.5.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 14:19
Zehir Tacirlerinin Korkulu Rüyası Polislere Ödül
’da uyuşturucu satan sokak satıcılarına karşı verdikleri başarılı mücadeleden dolayı 14 polis memuru İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren tarafından altınla ödüllendirildi.
Sadece Manisa’nın değil Türkiye’nin son yıllarda en büyük sorunları arasında yer almaya başlayan uyuşturucu maddelerle mücadele hız kazanırken Manisa’da son 8 ayda 1,5 kilogram bonzai ve 12 kilogram esrar maddesinin ele geçirilmesini sağlayan 14 polis memuruna ödül verildi. Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’in makamında gerçekleştirilen ödül töreninde 8 aylık sürede 101 torbacıyı yakalayarak cezaevine gönderen polis memuru Kazım Oktay Malgir tam altınla ödüllendirildi.
Manisa İl Emniyet Müdürü Ceren, uyuşturucuyla mücadele konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını ve uyuşturucunun emniyetin en önemli konularından biri olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi madde bağımlığından ve uyuşturucu satanlardan uzak tutmak için canla, başla çalışıyoruz. Bunun için Emniyet Müdürlüğümüzdeki ekiplerimiz önemli çalışmalara imza atıyor. Manisa sokaklarında, okul önlerinde asla uyuşturucu madde satılmasına izin vermeyeceğiz. Gereken neyse yapacağız.”
Ceren uyuşturucu ile mücadele konusunda başarı sağlayan 14 polisin, başka birimlerinde görev yapan personele örnek olacağını da belirterek, ödül alan personelin 15 Eylül-15 Mayıs tarihleri arasında uyuşturucu madde yakalanmasına yönelik başarılı bir çalışma yürüttüklerini vurguladı. Yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı personeli ödüllendirerek, hem onların ilerideki motivasyonlarını artıracağına, hem de diğer personele örnek olacağına inandığını kaydeden Ceren, uyuşturucu madde yakalanmasında başarılı olan personelin yaklaşık 1,5 kilo bonzai ile yaklaşık 12 kilo esrar maddesi ele geçirdiğini de sözlerine ekledi.
Ceren yaptığı açıklamanın ardından, ilk olarak yaklaşık 8 aylık süreç içerisinde 101 torbacıyı yakalayarak cezaevine gönderen polis memuru Kazım Oktay Malgir’e tam altın ödülünü takdim etti. Ceren daha sonra uyuşturucu madde yakalanmasında başarılı olan 14 personelden 2., 3. ve 4. olanlara yarım, diğer 10 personele ise birer çeyrek altın hediye ederek başarılarının devamını diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zehir Tacirlerinin Korkulu Rüyası Polislere Ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN