Ramazan Öncesi Diyabet Ve Obeziteye Dikkat Çektiler

Giriş Tarihi: 16.6.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
Ramazan Öncesi Diyabet Ve Obeziteye Dikkat Çektiler
Özellikle Ramazan ayında Diyabet ve Obeziteye dikkat çekmek isteyen Kula Devlet hastanesi başhekimliği bilgilendirme standı kurdu. Kula Devlet Hastanesi eğitim hemşiresi Tevfik Çelik standa gelen vatandaşları Diyabet ve Obezite ile ilgili bilgiler verdi.
Diyabet ve obezite konusunda farkındalık oluşturmak için stant açtıklarını söyleyen Çelik, Ramazan ayı içerisinde insanlara yeterli ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite, obezite ve diyabetle ilgili bilgiler vereceklerini söyledi.
Çelik, obezitenin önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, "Açtığımız standa kişilerin beden kitle endeksini ölçüyoruz ve onların şişman olup olmadığını tespit ediyoruz.” dedi. Çelik açıklamasında ayırca standın kurulmasında desteklerini esirgemeyen Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Vahit Demir, Hastane müdürü Ali Akarsu ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Saniye Polat’a da teşekkür etti.
Türkiye’de 6,6 milyon diyabetli olduğunu bunlardan 2,5 milyon kişinin ise diyabet hastası olduğunun farkında olmadığını kaydeden Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr Vahit Demir, "Diyabet ve diğer hastalıklar sağlıksız bir toplum oluşturuyor. Diyabet tedavi edilebilir ama erken ve önceden teşhis çok önemli. Diyabete karşı belirli aralıklarla kan tahlili yapılmalıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan Öncesi Diyabet Ve Obeziteye Dikkat Çektiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN