Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehzadeler Kentine Şehzade Tatlısı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
Şehzadeler Kentine Şehzade Tatlısı
İlk kez nisan ayında gerçekleştirilen Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda Şehzadeler Belediyesinin standında Manisalıların beğenisine sunulan Şehzade tatlısının patentini almak için başvuruda bulunuldu.
Manisa’da 39 yıldır aşçılık yapan Murat Karapaça, çekirdeksiz kuru üzümden tatlı üreterek tatlıyla Şehzade tatlısı ismini verdi. Tatlının isim patentini alabilmek için başvuruda bulunan Karapaça, Şehzade tatlısının Manisalılar tarafından çok beğenildiğini ifade ederek, desteklerinden dolayı Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür etti.
İlk kez Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı Şehzadeler Belediyesi standında halkın beğenisine sunulan Şehzade tatlısı, Manisa’nın en çok tercih edilen lezzetleri arasında yer almaya başladı. Aşçı Murat Karapaça, Şehzade tatlısının patentini alabilmek için Türk Patent Enstitüsü’ne başvuruda bulundu. Şehzade tatlısının son derece doğal ve sağlıklı olduğuna dikkat çeken Karapaça, “Üzüm, Manisa’mızın en önemli değerlerinden biri. Ben de şeker kullanmadan, sadece çekirdeksiz kuru üzümle bir tatlı üretmeye karar verdim. 6 aylık bir çalışmanın sonucunda çekirdeksiz kuru üzüm, süt, margarin, un ve su kullanarak Şehzade tatlısını yapmaya başladım. Kendi iş yerimde satışa sunuyorum. İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan Şehzade tatlımız, özellikle kilo problemi yaşayanlar için özel bir lezzet sunmaktadır. Doktorların diyet programlarında uygulayabileceği kadar sağlıklı ve doğaldır. Manisa’mızın değerleri arasına giren Şehzade tatlımızın patentini almak için başvuruda bulunduk. En kısa sürede patentimizi de alacağız” dedi.
BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR
Başkan Çelik’in Şehzade tatlısının tanıtımında büyük destek verdiğini belirten Karapaça, “Şehzade tatlımızı ilk kez Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda Şehzadeler Belediyemizin standında halkımızın beğenisine sunduk. Manisalılar çok beğendi. Bu konuda Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Doğal bir tatlandırıcı etkisi bulunan Şehzade tatlımız, Ramazan ayında Şehzadeler Belediyemizin iftar sofralarında da yer alacaktır. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantlarda da satışa sunacağız. Belediye Başkanımıza ve ekibine Şehzade tatlımıza sahip çıktıkları için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Şehzade tatlısının ‘sarı nokta’ hastalığı olarak bilinen ve genel olarak 50 yaş üstü kişilerde ortaya çıkan ‘makula dejenerasyonu’ riskini azaltmak ve sindirim sorunu yaşayanlar için de son derece faydalı olduğu belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehzadeler Kentine Şehzade Tatlısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN