Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akhisar Ticaret Borsası’ndan En Çok İşlem Yapan Firmalara Ödül

Giriş Tarihi: 26.6.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Akhisar Ticaret Borsası’ndan En Çok İşlem Yapan Firmalara Ödül
Akhisar Ticaret Borsası (ATB) tarafından en çok işlem yapan firmalara ödülleri düzenlenen törenle verildi.
ATB tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinin ardından borsaya en fazla işlem hacmi yaptıran firmalara plaket, teşekkür ve takdir belgeleri verildi. Plaket ve belgeler Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Büyükşehir Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri ve Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap tarafından verildi. İlk sırada yer alan Keskinoğlu Tav. Ve Dam İşl. San. Tic. A.Ş. adına Mehmet Keskinoğlu ödülünü Akhisar Kaymakamı Ali Sırmalı ve Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat’ın elinden aldı.
ATB Başkanı Alper Alhat işlem hacimlerinin geçen yıla oranla yüzde 79 arttığına dikkat çekerek, 777 milyon TL´den 1 milyar 320 milyona çıktığını söyledi. Önceliklerinin Akhisar’ın ‘marka şehir’ hedefine katkı koymak olduğunu söyleyen Alhat, “Markalaşma projemizi KOSGEB Manisa Hizmet Müdürlüğü’ne bu ay teslim ediyoruz. Bu projeyle üyelerimize çok büyük kazançlar sağlayacağımızı umuyoruz. Bu proje sayesinde üyelerimiz rakipleriyle daha kolay rekabet edebilir hale gelecekler ve bunun için gerekli olacak tüm danışmanlık hizmetleri tarafımızdan sağlanacak” diye konuştu. Akhisar’ın halihazırda Türkiye’nin önde gelen bir çok markasına ev sahipliği yaptığını hatırlatan Alhat “Bizler karamsarlığa kapılamayız, bizler umutsuzluk içinde olamayız. Biz şehrimize, ülkemize hizmet sevdasıyla gecesini gündüzüne katanlarız. Biz dualarla dükkanını açan, siftahını besmeleyle yapan, hamdolsun demeden kepenk kapatmayan tüccarlarız. Biz bu toprakların çocuklarıyız. Biz ürettikçe dünyayla rekabet ettik. Biz dünyayla rekabet ettikçe, işçimiz kazandı, halkımız kazandı, şehrimiz kazandı, ülkemiz kazandı ve kazanmaya devam edecek. Emekliyorduk, yürüdük, şimdi koşuda herkesi geçeceğiz. Çalışacağız, üreteceğiz, rekabet edeceğiz, bu şehri daha da zenginleştireceğiz. İhracatı artıracağız Dünyada tanınan en az 10 Akhisar markası kazandıracağız” diye konuştu.
Borsa kotasyonuna yeni ürünler eklediklerini de ifade eden Alhat, “Canlı hayvan, büyük ve küçükbaş hayvanlar, kırmızı et, beyaz et, kurutulmuş domates ve orman ürünlerinden odun, tomruk ve kereste bu dönem borsamız kotasyonunda işleme açıldı” şeklinde konuştu.
“KARASU EKONOMİYE KAZANDIRILACAK”
Zeytinden çıkan karasuyun çevreyi kirletmeden ve ekonomiye kazandırılarak doğal gübre olarak kullanılması için başlatılan projenin de sona geldiğini belirten Alper Alhat, Akhisar Ticaret Sanayi Odası ile pirina tesisi çalışmaların da sona geldiğini söyledi. Alhat,“Temiz bir çevre hepimizin hakkı” dedi.
Törende ödül alan ilk beş firma ise şöyle:“Keskinoğlu Tav. Ve Dam İşl. San. Tic. A.Ş., Çandaroğlulları Derya Un Ve Yem Sanayii Tic. Ltd. Şti., Hikmet Gıda San. ve Tic. A.Ş., Ünlü Tarım Ürünleri Ltd. Şti., Alhatoğlu Zeytincilik Gıda Zirai İlaç Ve Tar. Mak. San. Tic. Ltd. Şti.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akhisar Ticaret Borsası’ndan En Çok İşlem Yapan Firmalara Ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN