Barosundan Bursalı Avukatın Ofisinin Kurşunlanmasına Kınama

Giriş Tarihi: 1.7.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Manisa Barosundan Bursalı Avukatın Ofisinin Kurşunlanmasına Kınama
Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Nezahat Bölge, Bursa Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Nevin Canbaz’ın bürosuna zarf içinde iki adet kurşun gönderilmesinin ardından ofisinin kurşunlanmasını kınadıklarını belirtti.
Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Nezahat Bölge ve komisyon üyeleri baroda düzenledikleri basın açıklamasıyla Bursa Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Nevin Canbaz’ın bürosuna zarf içinde iki adet kurşun gönderilmesinin ardından ofisinin kurşunlanmasını kınadıklarını belirterek, meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu’nun açıklamasına Manisa Baro Başkanı Av. Ali Arslan da destek verdi.
Manisa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Nezahat Bölge yaptığı açıklamada, “Bizler Kadın Haklarını savunan hukukçular olarak hiçbir tehdit ve saldırıdan yılmayacağız. Hakları ihlal edilen tüm kadınlarımızın haklarını hukuki ve sivil alanda savunmaya devam edeceğiz. Mesleğimizin ve savunduğumuz kadın haklarının onuruna ve saygınlığına yönelik bu saldırılara karşı boyun eğmeyeceğiz. Kadın bir meslektaşımızın kadın haklarını savunurken gözdağı verilmek amacı ile bu çirkin saldırıya maruz kalması ülkemizde kadın haklarına verilen değerin ne derece ayaklar altına alındığının bir göstergesidir. Bu çirkin saldırıyla ilgili, fail ya da faillerinin bir an önce yakalanması ve gereken cezayı alması için konunun takipçisi olacağımızı ve söz konusu davada meslektaşımız Avukat Nevin Canbaz’ın yanında yer alacağımızı tüm kamuoyu ile paylaşırız.” diye konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa Barosundan Bursalı Avukatın Ofisinin Kurşunlanmasına Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN