Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı Engellilerin Toplu Taşıma Çilesi

Giriş Tarihi: 1.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 17:50
Manisalı Engellilerin Toplu Taşıma Çilesi
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından engellilere yönelik verilen iftar yemeğine gecikmeli katılan Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, “Gecikmemin sebebi beni bu saate kadar Toplu Taşıma Araçlarına almamalarıdır. Benim bu akülü aracımla binemediğim otobüslere, bizim hiçbir bedensel engelli arkadaşımız binememektedir ve ben bu araçları kullanmak için ancak belirli bir saati beklemek zorundayım. Bizi bu derece öteleyen ve mağdur edenleri kınıyorum.” dedi.
Manisa İl Sağl��k Müdürlüğü düzenlediği iftar ile kendi bünyesinde görev yapan engelli personelini Manisa’daki diğer engelliler ile bir araya getirdi. Polisevi’nde yapılan iftara Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu ve dernek üyeleriyle birlikte İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan ve Sağlık Müdürlüğü çalışanları katıldı.
Gecede konuşma yapan Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu, her kurumun sadece kendi kendilerine verdikleri iftarlardan sonra İl Sağlık Müdürlüğü’nün kendileri için düzenlediği bu iftarın, çok anlamlı ve her türlü takdire şayan olduğunu belirtti.
Yemeğe gecikmeli gelen Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız ise, “Geciktiğim için buradaki herkesten özür diliyorum. Gecikmemin sebebi beni bu saate kadar toplu taşıma araçlarına almamalarıdır. Benim bu akülü aracımla binemediğim otobüslere, bizim hiçbir bedensel engelli arkadaşımız binememektedir ve ben bu araçları kullanmak için ancak belirli bir saati beklemek zorundayım. Bizi bu derece öteleyen ve mağdur edenleri kınıyorum. Bizi önemseyerek iftarlarını bizimle paylaşan İl Sağlık Müdürlüğü’nü de bu alicenap ve ince davranışlarından dolayı kutluyor ve diğer bütün kurumlara da örnek olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
Gecenin ev sahipliğini yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan ise bu ayın temasının iyilik olduğunu, bu ayın bir dua alma, dua toplama ayı olduğunu belirterek, “Katılımlarından dolayı bütün engelli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Müdürlük olarak bütün mesai arkadaşlarımızla birlikte yedi gün ve yirmi dört saat engellilerin hizmetinizdeyiz. Sizlerin destekleri bizim için çok anlamlı. Geceye emeği geçen arkadaşlarımı da ayrıca kutluyorum.” dedi.
Gecenin sonunda engelli dernekleri yöneticileri tarafından İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı Erdal Çil’e çiçek takdim edilerek iftar için teşekkür edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisalı Engellilerin Toplu Taşıma Çilesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN