Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talha Uğurluel Kutsal Emanetleri Anlattı

Giriş Tarihi: 2.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Talha Uğurluel Kutsal Emanetleri Anlattı
Şehzadeler Belediyesi Ramazan Geceleri’nin konuğu olan Tarihçi yazar Talha Uğurluel, “Topkapı Sarayı ve Kutsal Emanetler’ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen söyleşiye Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çoban ve Ahmet Songüler, Belediye Meclis Üyesi Ali Özyiğit, Özel Kalem Müdürü Bilal Demir ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Uğurluel, Topkapı Sarayı’nda bulunan kutsal emanetleri ve Osmanlı Padişahlarının bu emanetlere verdiği önemi tarihsel ve güncel anekdotlarla paylaştı. Sinevizyon gösterisiyle Mekke ve Medine’ye götürerek bilinmeyenleri gün yüzüne çıkaran Uğurluel, Topkapı Sarayı’nda bulunan kutsal emanetleri kendi çektiği fotoğraflarla tek tek anlattı. Tarihle ilgili kitap yazanların Türk arşivlerinden yararlanmadığına dikkat çeken Uğurluel, dinleyicilere ‘Tarihle alakalı her duyduğunuza ve gördüğünüze inanmayın’ tavsiyesinde bulundu. lılar Uğurluel’i gece boyunca büyük bir dikkatle dinledi. Başkan Çelik sahneye çıkarak, sanatçıya çiçek takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talha Uğurluel Kutsal Emanetleri Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN