Saruhanlı Belediyesi’nden İftarda Evlere Yemek Servisi

Giriş Tarihi: 7.7.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 09:50
Saruhanlı Belediyesi’nden İftarda Evlere Yemek Servisi
Saruhanlı Belediyesi, Ramazan ayı nedeniyle ilçede yaşlı ve hasta olan, yalnız yaşayan yüz ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım eli uzatarak, iftar vaktinde evlerine kadar yemek servisi yapıyor.
Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşların evine, iftar vaktine yarım saat kala her gün dört çeşit yemek servisi yaptıklarını söyledi.
Belediyede görevli ekiplerin iftar vaktinde evleri dolaşarak yemek dağıtımı yaptıklarını ifade eden Yaralı, günde 100 kişiye yemek servisi yapıldığını söyledi. Rahmet ve bereket mevsimi olan Ramazan ayı boyunca yaşanan birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yaşamın her anında ve her alanında sürdürülmesi temennisinde bulunan Yaralı şunları kaydetti:
"Böyle manevi atmosfer taşıyan günler, aylar ve bayramlar kardeşlik ilişkilerinin güçlendirilmesi bakımından önemli bir fırsattır. İnsanlar arası ilişkilerde sevgi, saygı ve hoşgörü son derece önemlidir. Sözü edilen bu değerler toplumsal huzur, güven ve barışın ana unsurlarıdır. Bu değerlerin güçlü olduğu sosyal ortamlarda hayat daha huzurlu ve güvenlidir. O nedenle huzurlu bir toplumsal ortamın oluşmasında ramazan ayı gibi manevi ortamlara ihtiyaç vardır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saruhanlı Belediyesi’nden İftarda Evlere Yemek Servisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN