Somalı Genci Hayata Bağlayan Yardım

Giriş Tarihi: 8.7.2015 13:21 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Somalı Genci Hayata Bağlayan Yardım
’nın Soma ilçesinde yaşayan doğuştan kas hastası 17 yaşındaki Kerem Özer’in yüzünü Manisa Büyükşehir Belediyesi güldürdü. Solunum cihazına bağlı olarak yaşadığı için elektrik kesildiğinde hastaneye gitmek zorunda kalan Özer’e Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından jeneratör alındı.
Manisa’da Soma ilçesinin Beyce Mahallesinde yatağa bağımlı ve solunum cihazına bağlı yaşayan gence Manisa Büyükşehir Belediyesi el uzattı. Doğuştan kas hastası olduğu için yaşı ilerledikçe yatağa mahkum hale gelen 17 yaşındaki Kerem Özer’in 15 aydır yatağa bağlı olarak yaşadığı öğrenildi. Son 15 aydır yatağa bağımlı yaşayan gencin solunum sıkıntısı yaşamasına üzerine Özer ailesi Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden yardım istedi. Özer ailesinin yardım talebi üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan jeneratör, Özer ailesine teslim edildi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Engelliler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci, yardıma muhtaç herkesin yanında olduklarını belirterek, “Kerem’in solunum sıkıntısı yaşadığını ve elektrikler kesildiğinde ölüm riskiyle karşı karşıya kaldığını öğrendik. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün de isteğin hemen yerine getirilmesini istedi. Jeneratör alınarak aileye teslim edildi.” diye konuştu.
HAYATI ELEKTRİĞE BAĞLIYDI
Anne Mecide Özer, oğlunun doğuştan kas hastası olduğunu belirterek, solunum cihazına bağlı yaşadığını ve çok büyük zorluk çektiklerini söyledi. Anne Özer, “Oğlumun hastalığı doğuştan. 9 yaşından beri doğru düzgün yürüyemiyor. 15 aydır da yatağa bağımlı olarak yaşıyor. Konuşamıyor. En büyük sıkıntımız da solunum olmaya başlamıştı. Elektrik kesildiğinde solunum cihazına bağlı yaşayan oğlum kötüleşiyordu. Her elektrik kesildiğinde ambulans çağırıp Soma’ya gitmek zorunda kalıyorduk. Maddi gücümüz olmadığı için jeneratör alamadık. Ancak Manisa Büyükşehir Belediyesi sayesinde oğlum sorun çekmeden nefes alabilecek. Elektrikler kesildiğinde de artık sorun yaşamayacağız. Oğlum adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ederim.” dedi.
Konuşamayan ancak işaretleriyle isteklerini anlatan Kerem ise, en büyük isteğinin okuluna devam etmek olduğunu söyledi. Solunum cihazının artık kendisi için sorun olmayacağını belirten Kerem, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Somalı Genci Hayata Bağlayan Yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN