Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Çelik İftarda Yeşilköy Halkıyla Buluştu

Giriş Tarihi: 9.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Başkan Çelik İftarda Yeşilköy Halkıyla Buluştu
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yeşilköy Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla bir araya geldi.
Mahalle meydanında düzenlenen iftar yemeği öncesi Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, iftar yemeği öncesinde Sancaklıiğdecik Mahallesi’nde, Mustafa Ali Bora’nın yanan evinde incelemelerde bulundu. Başkan Çelik’e inceleme sırasında AK Parti Ahmet Tonguç ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kavas da eşlik etti. Bora, ziyaretinden ve desteklerinden dolayı Başkan Çelik’e teşekkür etti.
Sancaklıiğdecik ziyaretinin ardından Yeşilköy’de düzenlenen iftar yemeğine geçen Başkan Çelik burada yaptığı konuşmada, “Ülkemizde huzurlu bir Ramazan ayı geçiriyoruz. Ancak İslam dünyası acılar içinde bir Ramazan ayı geçiriyor. Bir çok ülkede kan ve göz yaşı hakim. Mübarek Ramazan ayının İslam dünyasında akan kan ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını diliyorum. Bugün zenginiyle, fakiriyle, yaşlısıyla, genciyle hepimiz bir aradayız. Bu büyük bir güzelliktir. Farklı görüşlerimiz, farklı partilerimiz olabilir ama bizim bir çok ortak paydamız var. Bunlar inanç bağlarımızdır, ezanımız, bayrağımızdır. Ne mutlu ki bir aradayız. Rabbim kıyamete kadar birlik ve beraberlik içerisinde ay yıldızlı bayrağımızın altında, bu cennet vatanda bizlere yaşamayı nasip etsin.” dedi.
Yemekte Yeniharmandalı Mahalle Muhtarı Salim Dönmez, Yeşilköy Muhtarı İbrahim Fındıkoğlu, Hacıhaliller Muhtarı Şeref Ocaklıgil de yer aldı. İftarda sanatçı Ahmet İnce tasavvuf müziği eserlerini seslendirdi. Yemeğin ardından çocuklar için Hacivat-Karagöz orta oyunu sahnelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çelik İftarda Yeşilköy Halkıyla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN