Recep Çınar’dan Koalisyon Çağrısı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Recep Çınar’dan Koalisyon Çağrısı
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Çınar, hükümetin bir an evvel kurulması gerektiğine dikkat çekti.
Haziran ayında yapılan seçimlerin ardından Türkiye’de beklentilerin aksine bir ekonomik sıkıntı yaşanmadığını ifade eden Çınar, “Çünkü seçimlerden sonra bir endişe hakimdi. Çıkan tablo koalisyonu işaret ediyordu. Ülkemizde belli bir yaşın üzerindeki insanlar koalisyon hükümetleri döneminde yaşanan sıkıntılara tanıklık etmiştir. Tabi genç nesil yakın tarihimizde yaşanan bu olayları çok iyi bilmeyebilir. Tek partili iktidarlar daha az krizlerin yaşandığı bir yönetim sergilemiştir. Koalisyon korkusu bundandır. Bugünlerde hükümeti kurma çalışmaları başlamış ve devam etmektedir. Bizim temennimiz bir an evvel anlaşma sağlanması ve hükümetin kurulmasıdır. Esnaf ve sanatkarımızın beklentisi bu yöndedir. Belirsizlik bir an evvel bitmeli, hükümet kurulmalıdır.” Dedi.
ERKEN SEÇİM BİR SEÇENEK
Koalisyonun kurulamaması durumunda erken seçimin en güçlü seçenek durumuna geleceğini sözlerine ekleyen Çınar, şöyle devam etti: “Türkiye son 1.5 yıl içinde 3 seçim atlattı. Erken seçim söz konusu olursa son 1.5 – 2 yılda 4 seçim gerçekleştirmiş olacağız. Bu ülke üzerinde ciddi külfet. Ancak demokraside erken seçim ya da seçimlerin yenilenmesi bir alternatif. Çaresiz kalınırsa yapılacak başka bir şey yok.” Diye konuştu.
Kredi kefalet kooperatiflerinin 2015 yılının ilk altı ayında rekor düzeyde kredi dağıttığını hatırlatan Çınar, “Bu süreçte koalisyon da kurulsa, ülkemiz erken seçime de gitse faiz oranlarının yılsonuna kadar aynı kalacağını düşünüyorum. Bu vesileyle hükümetin bir an evvel kurulmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Recep Çınar’dan Koalisyon Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN