Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Çerçi’den Basın Bayramı Mesajı

Giriş Tarihi: 23.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Başkan Çerçi’den Basın Bayramı Mesajı
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesaj yayımlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarının Basın Bayramını kutladı.
Gazeteciliğin sorumluluk gerektiren, ağır yükümlülükleri olan bir meslek olduğuna dikkat çeken Başkan Çerçi, “Bu bağlamda basın mensupları çok önemli bir görev ifa ediyor. Basın sektörü, vatandaşlarımızın her konudan haberdar olma ve demokrasinin sağlıklı işlemesi adına önemli görev üstlenmektedir. Basın sektörünün üstlenmiş olduğu bu görevi de tarafsız ve doğru bir biçimde yapması halinde daha çok saygınlık kazanacağını düşünüyorum. Basın aynı zamanda her hangi bir konu üzerinde kamuoyu oluşturmada da önemli bir araçtır. Basın, üzerine düşen görevi yerine getirirken mutlaka özgür olması gerekmektedir. Bu bakımdan sansürün kaldırılması ve ifade hürriyetinin sağlanması, basın tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir.” dedi.
MANİSA BASINI HER GEÇEN GÜN GELİŞİYOR
Manisa basınının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da görevini en iyi şekilde yapacağına inandığını ifade eden Başkan Çerçi, “Manisa basını son yıllarda hızla gelişti. Gazete ve internet haber sitelerinin sayısı arttı. Dolayısıyla basınımız çeşitlendi, renklendi. Değişik bakış açıları ortaya çıktı. Biz bundan dolayı memnunuz. Yunusemre Belediyesi olarak gazetecilik yapan, bu işe gerçekten gönül vermiş arkadaşlarımızın her zaman yanında olacağımızın bilinmesini istiyorum. Bu vesileyle tüm basın mensubu arkadaşlarımın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çerçi’den Basın Bayramı Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN