Sarıgöl Esnafından Sıcaklara Pratik Çözüm

Giriş Tarihi: 24.7.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
Sarıgöl Esnafından Sıcaklara Pratik Çözüm
Hava sıcaklıklarının 40 dereceyi bulduğu ’nın Sarıgöl ilçesindeki bir esnaf, bunaltan sıcaklar karşısında serinlemek için damlama sulama sistemini devreye soktu.
Hava sıcaklıklarının 40 dereceyi bulduğu Sarıgöl’de nem ile birlikte daha fazla etkili olan sıcaklara Sarıgöllü esnaf Mustafa Ersoy (40), dükkanının önüne çeşmeden bağladığı damlama sulama sistemiyle hem kendini hem de müşterilerini serinletiyor.
Sarıgöl’ün Ayan Mahallesinde tuhafiyecilik yapan Mustafa Ersoy, dükkanın önüne çeşmeden bağladığı damlama sistemine iki adet fıskiye takarak sürekli bir serinlik oluşturmayı başardı. Mustafa Ersoy’un sistemiyle serinleme fırsatı bulan mahalleliler damlama sisteminin altına oturarak serinlediler. Konu ile ilgili açıklama yapan Mustafa Ersoy, "Hava sıcakları gerçekten nefes bile aldırmıyor. Çok sıcak vatandaşlar evlerinde veya dükkanlarından zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmıyor. Ben yakınımdaki çeşmeden boru döşeyerek borulara iki adet fıskiyeye takıp yapay bir yağmur oluşturdum. Hem hava serinledi, hem de esnaflar yağmurlama suyunun altında oturmaya başladılar. Bir süre böyle serinlemeye devam edeceğim. Mahalle halkı ve esnaflarımız da bu serinleme işinden memnun." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıgöl Esnafından Sıcaklara Pratik Çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN