Batı Trakya’nın Unutulmaz Lideri Alaşehir’de Anılacak

Giriş Tarihi: 27.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 28.7.2015 00:18
Batı Trakya’nın Unutulmaz Lideri Alaşehir’de Anılacak
Batı Trakya Türklerinin unutulmaz lideri merhum Dr. Sadık Ahmet vefatının 20’nci yılında, aile fertleri ve Gümülcine’den gelecek misafirlerin katılımı ile ’nın Alaşehir ilçesinde anılacak.
laşehir Belediyesi ve Alaşehir Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan Dr. Sadık Ahmet’i anma programı 1 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.
Yeni Mahalle Dr. Sadık Ahmet Meydanında 1 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan anma töreninde Sadık Ahmet’le ilgili yapılacak olan konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla devam edecek. Program verilecek ikramla sona erecek.
Cumhuriyet Meydanında akşam 21.00’de ise mehter takımı gösterisi, Dr. Sadık Ahmet’in hayatının anlatıldığı videonun gösterimi, Gümülcine Türk Gençler Birliği Folklor ve Müzik Ekibi ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarının gösterileri gerçekleştirilecek.
Anma programı Alaşehir Belediyesi ve Alaşehir Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilecek.
Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ve Alaşehir Rumeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Noyan tüm Manisalıları 1 Ağustos’ta Alaşehir’de gerçekleştirilecek olan anma programına davet ettiklerini belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Trakya’nın Unutulmaz Lideri Alaşehir’de Anılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN