Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) İdrar Kaçırmalarına Başarılı Çözüm

Giriş Tarihi: 8.10.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 13:47
Soma Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum servisi doktorlarından Dr. Hayri Aksüt, insanların genelde söylemeye çekindiği idrar kaçırma rahatsızlığına, “Mini Sling" yöntemiyle ağrısız ve yan etkisiz olarak kesin çözüm sunuyor.
Daha önceleri farklı, zahmetli, ağrılı ve başarı oranı daha düşük olan ameliyat teknikleri ile yapılan idrar kaçırma ameliyatlarına alternatif olarak çıkan “Mini Sling” yöntemi hastaların hem ameliyat süresi ve sonrasında oluşabilecek yan etki ve komplikasyonları azalttığı gibi yüzde 92’lere varan ameliyat başarısı ile son dönem jinekoloji cerrahisinde popüler bir yöntem haline geldi. Soma Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi doktorlarından Dr. Hayri Aksüt, bu yöntemi uyguladığı 15 ameliyatın 15’inde başarılı sonuç aldı.
Mini-Sling yöntemi hakkında bilgi veren Hayri Aksüt, "Özellikle ileri yaş bayanlarda genellikle doğumlara bağlı olarak görülen idrar kaçırma problemi, bu dertten muzdarip kişilerin sosyal hayatını ve hayat kalitesini inanılmaz ölçüde düşürmektedir. Yapılan araştırmalara göre 50 yaş üstü bayanların yüzde 28’inde görülen bu problem çoğu zaman gizlenmekte ve bu hastalar evden çıkamaz hale gelmektedirler. Bu idrar kaçırma problemi bir rahatsızlıktır. Hastalar çoğu zaman kendilerinin kusuru, ayıbı ileri yaşın getirdiği doğal bir sonuçmuş gibi gördüğünden bu durumu gizlemeye çalışmaktadırlar. Daha önceleri de idrar kaçırma ameliyatları da yapılıyordu, ancak daha uzun ve zahmetli ve hasta açısından bir takım zorlukları bulunuyordu. Bu son yöntem son derece başarılı ve hasta açısından rahat bir yöntem. ilinde bildiğim kadarı ile bu ameliyatı yapan neredeyse tek hastaneyiz. Bu ameliyat eğitimi için gerek yurt içi gerekse de yurt dışı eğitimler ve ameliyatlara katıldım. Çoğu zaman hasta ameliyat sonrası aynı gün taburcu bile edilebilir duruma geliyor. Biz bir gece hastayı izlemeyi tercih ediyoruz. Ameliyat sonrası idrar kaçırma problemi hemen ortadan kalkıyor. Böyle şikayeti olan kişiler tereddüt etmeden polikliniğimize başvursunlar” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) İdrar Kaçırmalarına Başarılı Çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN