Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'da tiyatro coşkusu başlıyor

Giriş Tarihi: 5.10.2014

Bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 20 Ekim'de başlıyor. Çocuk ve gençlik oyunlarının yanı sıra dans ve müzik ağırlıklı oyunlar sahnelenecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) ve Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği (ASSITEJ) Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen 'Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali', bu yıl 19. kez gerçekleştirilecek. Klasik yapıdaki çocuk ve gençlik oyunlarının yanı sıra sokak oyunlarından, dans ve müzik ağırlıklı oyunlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan festival, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarını Bursa'da buluşturuyor. Bu yıl 20-25 Ekim arasında gerçekleştirilecek olan festivale, 8 Türk ve 11 yabancı topluluk katılıyor. Türkiye, Bulgaristan, Fransa, İtalya, Danimarka, İspanya, Norveç, Polonya ve Gürcistan'dan festivale katılan topluluklar çocuk ve gençlerle Bursa'da buluşacak.

TÜM OYUNLAR ÜCRETSİZ

Bursa'da 6 gün boyunca katılımcı toplulukların gösterilerinin yanı sıra atölye çalışmalarının da yer alacağı festivalde oyunlar, Tayyare Kültür Merkezi, Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi, Adile Naşit Kültür Merkezi, Kent Müzesi Amfi Tiyatro, Burç Kültür ve Gösteri Merkezi (BKGM), Konak Kültür Evi ve Bursa Göç Müzesi'nde izlenebilecek. Tüm oyunlara ve atölye çalışmalarına katılımın ücretsiz olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'da tiyatro coşkusu başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN