Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın gözü B-20 zirvesinde

Giriş Tarihi: 5.10.2014

BTSO B-20'ye ev sahipliği yapmak istiyor. BTSO Başkanı Burkay "G-20 üyesi devlet adamları ve iş dünyası temsilcileri ile büyük şirketlerin CEO'ları 2015'te Türkiye'ye gelecek. Bunun bir ayağının da 'da olmasını hedefliyoruz" dedi

Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2015'te G-20'nin liderliğini Türkiye'nin yapacağına dikkat çekti. Burkay, "Bunun iş dünyası ayağı olan B-20'de ise dünyada ilk kez bir iş dünyası kuruluşu olarak TOBB liderlik yapacak. Bu konuda Singapur Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı ile görüşmelerimiz oldu. 2015'te bir dizi program olacak. G-20 üyesi devlet adamları ve iş dünyası temsilcileri ile büyük şirketlerin CEO'ları Türkiye'ye gelecek. Bunun bir ayağının da Bursa'da olmasını hedefliyoruz. BTSO olarak 2015'te B-20 kapsamında Bursa'da önemli bir toplantı gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu. 2015 fuar takvimini açıklayacaklarını belirten Burkay "Fuar takvimine 35 fuar koyduysak 35 fuara da Yenişehir'deki havaalanından uçak kaldırmayı hedefliyoruz. Yenişehir'den giden firmalarımızdan çok iyi geri dönüşler alıyoruz. İstanbul'daki 5-6 saatlik kargaşa ortamının içine girmeden yarım saat içerisinde evlerine ulaşıyorlar. Yenişehir Havaalanı'nı daha aktif hale getirerek bu projenin de bir anlam kazanmasını sağlıyoruz" dedi. Burkay "Biz Bursa'yı sadece üretimde, ticarette, hizmet sektöründe ya da turizmde merkez yapmak istiyorsak Yenişehir Havaalanı'nı daha aktif hale getirmek durumundayız. Daha ilk yılımızda iki seyahatimizde uçağı tam doldurarak gerçekleştirdik. Arzumuz 35 fuar etkinliğin tamamında Yenişehir'den dolu uçak kaldırmak ve havaalanını Bursa iş dünyasına kazandırmak" görüşünü dile getirdi.

BURSA B-20 İÇİN EN İDEAL KENT
Sanayi üssü Bursa'da çok sayıda yabancı yatırımcının faaliyet göstermesinin kendilerini avantajlı duruma getirdiğini ifade eden Burkay, büyük şirketlerin CEO'larını ağırlamak için Bursa'nın en ideal şehir olduğunu söyledi. BTSO olarak B-20 kapsamında önemli bir organizasyona ev sahibi yapmaları halinde Bursa'nın prestij kazanacağını bildiren Burkay "Hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'nın gözü B-20 zirvesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN